Ciprian Marica, "dubla" pentru Schalke 04. Vezi rezultatele etapei a 19-a din Bundesliga!

Folosit in premiera in acest sezon ca titular in campionat, atacantul roman Ciprian Marica a reusit o “dubla” pentru Schalke 04, in victoria din deplasare cu FC Koln, scor 4-1, contand pentru etapa a 19-1 din Bundesliga.

Fostul dinamovist a inscris in minutele 60 si 72, golurile sale intorcand rezultatul in favoarea „minerilor", care erau condusi cu 1-0, dupa reusita lui Lukas Podolski din debutul intalnirii.

Marica a contribuit si la al treilea gol al echipei sale, oferindu-i o pasa excelenta lui Draxler, care a obtinut un penalty si un cartonas rosu pentru Brecko. Olandezul Klaas-Jan Huntelaar a transformat fara probleme lovitura de la 11 metri, pentru ca Marco Hoger sa stabileasca scorul final in minutul 82.

In urma acestui rezultat, Schalke 04 ramane la egalitate de puncte (40) cu Bayern Munchen si Borussia Dortmund in fruntea clasamentului din Bundesliga.

18. Freiburg 18 4 4 10 22:39 16

Daniel Niculae a inscris doua goluri pentru Nancy. Vezi rezultatele din Ligue 1!... Evgeni Plushenko, campion european pentru a saptea oara la patinaj artistic...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00