F1: Fernando Alonso a castigat Marele Premiu al Malaeziei

Spaniolul Fernando Alonso s-a impus surprinzator pe circuitul de la Sepang, in Marele Premiu al Malaeziei. Pilotul Scuderiei Ferrari a profitat de ploaia care a afectat circuitul la start si a terminat cursa pe primul loc. Ibericul a fost urmat pe podium de mexicanul Sergio Perez si britanicul Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton a terminat pe trei, la fel ca in prima cursa a stagiunii, Marele Premiu al Australiei. Pe patru a incheiat Mark Webber (RedBull), pe cinci s-a clasat Kimi Raikkonen (Lotus), finlandezul fiind urmat de Bruno Senna (Williams), Paul di Resta (Force India - locul 7), Jean-Eric Vergne (Toro Rosso - locul 8), Nico Hulkenberg ( Force India - locul 9) si Michael Schumacher (Mercedes - locul 10).

Britanicul a pierdut timp pretios la schimbul de pneuri de dupa reluarea cursei, iar Jenson Button s-a acrosat cu monopostul HRT al lui Narain Karthikeyan si a fost nevoit sa schimbe nasul monopostului, coborand pe ultimele pozitii.

Retrogradat pe locul trei, Hamilton a fost in imposibilitatea de a se mentine in spatele lui Perez, insa i-a tinut in spate pe Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen si Mark Webber.

Campioana mondiala Red Bull Racing s-a multumit cu un modest loc patru obtinut de Mark Webber, in conditiile in care lui Sebastian Vettel i s-a solicitat in mod misterios sa revina la boxe si sa abandoneze in ultimul tur al cursei, in ciuda faptului ca in acel moment concura pe locul patru.

9. Mercedes 1

Liga 1: Dinamo - FC Vaslui 0-1/ Rapid, la a treia infrangere consecutiva... Primera Division: Real Madrid se mentine la 6 puncte in fata Barcelonei...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58