Gaz Metan Medias - FC Timisoara 2-2

Gaz Metan Medias a pierdut "printre degete" victoria cu FC Timisoara, dupa ce a condus cu 2-0 inca din minutul 49. Banatenii au revenit si au marcat de 2 ori, reusind un punct nesperat prin golul lui Axente din minutul 91.

Meciul a inceput furtunos, iar Eric a deschis scorul inca din minutul 16, din penalty, dupa ce Alex Munteanu a fost faultat, in careu, de Sepsi.

Acelasi Eric a marcat si golul 2 pentru medieseni, in minutul 49, printr-un sut la coltul lung dinafara careului.

Minutul 72 a consemnat revenirea in joc a timisorenilor, Magera reducand din diferenta cu un sut puternic de la 25 de metri.
Chiar daca atat Eric, pentru Gaz Metan Medias, cat si Cisovski, pentru FC Timisoara, au trecut pe langa gol, cel care avea sa marcheze a fost
Axente, care s-a demarcat excelent si a marcat, pentru 2-2, cu capul, aducand un punct nesperat pentru banateni.

Astfel, dupa doua etape, FC Timisoara acumuleaza 2 puncte, in timp ce Gaz Metan Medias urca la cota 4.

Articolul continuă după reclamă
Dinamo - Sportul Studentesc 5-3/ Meci nebun in Stefan cel Mare... MP al Ungariei/ Mark Webber, invingator la Hungaroring...

Hello Chef sezonul 7, 1 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul este dat de Betty Salam Sambata, 01.06.2024, 15:04