Liga Campionilor/ Rezultate inregistrate in play-off: Sevilla eliminata surprinzator de Braga

Marti seara dupa mansa secunda din play-off-ul Ligii Campionilor s-au decis primele cinci echipe calificate in grupele competitiei. Cea mai interesanta partida s-a disputat la Genoa. Dupa 1-3 in tur, Sampdoria a fost aproape de calificare insa nemtii au inscris in minutul 90 si au trimis partida in prelungiri. Werder a marcat golul calificarii in prima repriza de prelungiri, prin Pizarro(100) si au obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Portughezii de la SC Braga au reusit cea mai mare surpriza a playoff-ului, eliminand FC Sevilla cu o dubla victorie (in tur scorul a fost 1-0).

Play off Liga Campionilor, rezultatele inregistrate:

Hapoel Tel Aviv - Red Bull Salzburg 1-1 (Zahavi 90' / da Silva 42'-autogol), in tur 3-2.

FC Sevilla - SC Braga 3-4 (Luis Fabiano 60', Navas 84', Kanoute 90' / Matheus 31', Lima 58', 85' si 90'), in tur 0-1

Sheriff Tiraspol - FC Basel 0-3 (Streller 74', Frei 80' si 87'), in tur 0-1

Sampdoria - Werder Bremen 3-2 d.p.(Pazzini 8' si 13', Cassano 85' / Rosenberg 90', Pizarro 100'), in tur 1-3

Miercuri au loc ultimele cinci meciuri din returul barajului pentru grupele Ligii Campionilor.Ajax - Dinamo Kiev, 1-1 in primul joc

Auxerre - Zenit Sankt Petersburg, in tur 0-1

Tottenham - Young Boys Berna, 2-3 in tur

FC Copenhaga - Rosenborg, 1-2 in tur

Zilina - Sparta Praga, in primul joc 2-0.

VIDEO FC Vaslui - Steaua 0-3/ Lectie de fotbal... Patinatorul rus, Evgeni Plushenko, suspendat pe termen nelimitat din toate competitiile...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00