Primera Division: Real se impune in derby-ul capitalei Spaniei (VIDEO)

Real a reusit sa invinga pe Atletico, scor 2-0, in derby-ul Madridului. Partida s-a decis in primele 20 de minute, cand elevii lui Jose Mourinho au marcat de doua ori intr-un interval de doar sase minute. Ricardo Carvalho (13') si Mesut Ozil (19') au inscris golurile galacticilor.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Echipe:

Real Madrid:
Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo - Sami Khedira, Xabi Alonso - Di Maria , Mesut Özil, Cristiano Ronaldo - Gonzalo Higuain 74'

Atletico Madrid: De Gea - Valera, Ujfalusi, Dominguez, Filipe - Reyes, Tiago , Suarez, Simao - Diego Forlan, Agüero

FC Barcelona ramane la un punct in stapele liderului, catalanii impunandu-se cu 3-1 in deplasarea de la Getafe. Golurile partidei au fost inscrise de Messi (22'), Villa (33'), Pedro (64'), respectiv Manu (70', penalti).

Real Madrid - Atletico Madrid 2-0

Partida Sevilla - Valencia se va juca, luni, de la ora 22:00.

Victoria Branesti - Unirea Urziceni 4-1/ Ialomitenii, pe topogan... FC Arges, intr-o situatie dezastruoasa. Fantoma Corvinului bintuie Pitestiul lui Dobrin...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58