VIDEO FC Timisoara - Gaz Metan 0-2/ Banatenii spun "adio" titlului

FC Timisoara a iesit din cursa pentru titlu, dupa ce a pierdut surprinzator pe teren propriu, in fata formatiei Gaz Metan Medias, scor 0-2. Golurile partidei au fost marcate de Eric '33 si '83. In urma acestui insucces, banatenii raman la 5 puncte in urma liderului CFR Cluj.

Timisoara a fost clar dezavantajata de arbitraj, dupa ce, in minutul 22, la 0-0, Contra a sutat sub trasversala, mingea a ricosat in gazon, trecand cu toata circumferinta linia portii, insa arbitrul nu a validat golul.

In minutul 67, Cosmin Contra a fost eliminat, primind din partea arbitrului Adrian Comanescu direct cartonasul rosu pentru un fault dur la Silvasan.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 16. Luchin, 28. Cisovsky, 3. Sepsi - 7. Curtean (10. Parks '60) 5. Alexa, 55. Bourceanu (21. Goga '46) - 34. Contra - 9. Cocis, 17. Magera (20. Cl. Ionescu '74). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Gaz Metan: 30. Buchta - 16. R. Zaharia, 3. Trtovaci, 13. Akaki, 15. Hoban - 8. Parvulescu, 21. Todea, 5. A. Munteanu, 27. Eric (20. Nohai '89) - 29. Gallanis (6. Bozesan '59) - 77. Silvasan (24. Cigan '90+1). Antrenor: Cristian Pustai.

Rapid - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (VEZI VIDEO)... VIDEO U Craiova - CFR Cluj 2-3/ Meci nebun la Severin...

Hello Chef sezonul 7, 8 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul lui Alex Zlăvog Sambata, 08.06.2024, 15:30