Primul meci din noul sezon de Liga I, ce poate fi urmărit integral pe AntenaPlay.ro, a debutat cu întâlnirea dintre nou-promovata FC Voluntari şi CSMS Iaşi. S-a terminat 1-1, cu ambele goluri înscrise în prima parte a jocului.

Mai întâi Grigorie a deschis scorul pentru ieşeni, în minutul 10, cu o execuţie extraordinară, pentru ca Paul Pârvulescu, fotbalist împrumutat de la Steaua Bucureşti, să restabilească egalitatea în minutul 30, dintr-o lovitură de pedeapsă!

Astra-Chiajna 2-2 / Bijuterie marca Budescu. Vezi aici toate golurile

Paul Pârvulescu a marcat în Liga 1 după mai bine de 1 an şi 4 luni, ultima reuşita fiind cea din 31 martie 2014, Steaua-FC Botoşani 4-0.

LigA1 revine la Antena 1: Steaua-Petrolul, sâmbătă, în direct, la 21:00... VIDEO: Astra-Chiajna 2-2 / Bijuterie marca Budescu. Vezi aici toate golurile...