Antena Căutare

21 de ani de Antena 1, 21 de momente speciale din viața vedetelor! Mirela Boureanu Vaida, mărturisire uimitoare: Am fost cerută în căsătorie la semafor

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniţi în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniţi în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

La 21 de ani de Antena 1, vedetele postului fac o introspecție în sufletele lor și rememorează 21 de momente speciale din viața lor, momente care le-au marcat existența și care fac parte din istoria lor personala. #21momentespeciale

Cu această ocazie, Mirela Boureanu Vaida, îndrăgita prezentatoare a celui mai iubit reality show din România, “Mireasă pentru fiul meu”, a dezvăluit care sunt cele 21 de momente speciale din viaţa ei, de care îşi aminteşte cu mare drag, de la ipostaze emoţionante, care i-au marcat viaţa, până la momente amuzante, rememorate în sânul familiei.

1. La 20 de ani am părăsit oraşul natal şi-am început viaţa de student în Bucureşti, în căminul facultăţii

2. L-am întâlnit pe soţul meu, la Sibiu

3. M-am căsătorit

4. Aştept o fetiţă

5. Am pierdut-o pe bunica chiar de ziua mea

6. Am fost cerută în căsătorie la semafor

7. S-a născut nepoţica mea

8. În urmă cu 4 ani am intrat în marea familie Antena 1

9. Am fost angajată la Teatrul De Revista „Constantin Tănase” ca solist vocal,

10. Am achiziţionat prima locuinţă prin credit şi pentru că nu aveam bani de perdele, am lipit ziare în geam;

11. Am participat la Eurovision şi am câştigat votul publicului

12. Am dat foc casei, în copilărie

13. Am căzut din copac, direct în cap, tot în copilărie

14. Am fost prinsă la furat de mere, în vecini

15. Am avut gura lipită cu leucoplast la grădiniţă, pentru că vorbeam prea mult

16. Am luat 4 note de 4 într-un singur caiet, în clasa I, pentru că aveam colţurile caietelor îndoite şi uitam să îmi fac tema

17. Am fost băieţoasă până prin clasa a IV-a şi mi se spunea în clasă titirez, pentru că eram mai mult sub bancă decât în bancă
18. Am fost la olimpiada naţională de limbă română în clasa a VI-a şi am fost pusă la panoul de onoare

19. Pe cât de mult iubeam româna, am fost pe punctul de a rămâne corigentă la matematică

20. Prima mea trupă muzicală s-a numit U.S.L.A. ( Unitatea Specială de Luptă şi Antitero) şi cântam piesa “S-a rupt lanţul de iubire/ Şi-a-nceput a rugini”; se întâmpla în liceu

21. Eram vedeta Liceului de Informatică, pentru că eu cântam la toate balurile bobocilor, iar profesoara de matematică mă striga “steaua fără nume”.

Care sunt dorintele tale? Care sunt lucrurile la care visezi? Enumeră-le mai jos, iar fix peste un an vei primi această listă pe adresa ta de email pentru avedea cate dintre ele au devenit realitate! http://vreimaimult.a1.ro/

Ozana Barabancea colecționează ii: “Am peste 50. Cea mai veche ie a fost făcută în anul 1890”... 21 de ani de Antena 1, 21 momente speciale: Valentin Butnaru: "Primul sărut. Să fi avut vreo 10 ani"...

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Video recomandate
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 4: Mousse de ciocolată cu fructe de pădure
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 4: Mousse de ciocolată cu fructe de pădure Marti, 23.04.2024, 10:00
Ai filme bune în AntenaPLAY Vezi acum
Citește și
Ultimele știri
x