Articole despre adversara

Saint-Etienne, adversara PSG în finala Cupei Franţei

Formaţia Saint-Etienne s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Franţei, trecând în semifinale de echipa Rennes, pe teren propriu, scor 2-1.

Vineri, 06.03.2020, 08:47
Jaqueline Cristian, în optimi la Lyon, fază în care poate evolua cu Sofia Kenin, câştigătoarea Australian Open

Jaqueline Cristian, locul 174 WTA, venită din calificări, a învins-o, luni, cu scorul de 6-2, 6-0, pe americanca Priscilla Hon, locul 129 WTA, în primul tur al turneului de categorie WTA International de la Lyon.

Luni, 02.03.2020, 15:01
Ons Jabeur a învins-o pe Alison Riske şi va fi adversara Simonei Halep în turul doi la Dubai

Sportiva tunisiană Ons Jabeur (45 WTA) s-a calificat în turul doi la turneul de la Dubai, unde va fi adversara Simonei Halep.

Luni, 17.02.2020, 17:17

Garbine Muguruza, adversara Simonei Halep în semifinalele Australian Open

Spaniola Garbine Muguruza, locul 32 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 7-5, 6-3, pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova, locul 30 WTA şi cap de serie numărul 30, în sferturile de finală ale Australian Open.

Miercuri, 29.01.2020, 05:15
Anett Kontaveit, adversara Simonei Halep în sferturie de finală ale Australian Open

Anett Kontaveit (Estonia), locul 31 WTA şi cap de serie numărul 28, a învins-o, luni, cu scorul de 6-7 (4), 7-5, 7-5, pe Iga Swiatek (Polonia), locul 56 WTA, în optimile de finală ale Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 06:29
Iulia Putinţeva, adversara Simonei Halep în turul trei la Australian Open

Iulia Putinţeva din Kazahstan, locul 38 WTA, a învins-o pe americanca Danielle Collins, locul 25 WTA şi cap de serie numărul 26, şi s-a calificat în turul trei la Australian Open, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Joi, 23.01.2020, 13:57
Britanica Harriet Dart, adversara Simonei Halep, în turul al doilea al AusOpen

Britanica Harriet Dart, locul 173 WTA, venită din calificări, a învins-o, marţi, cu scorul de 2-6, 6-4, 7-6 (6), pe japoneza Misaki Doi, locul 82 WTA, în turul I al Australian Open.

Marti, 21.01.2020, 14:03

Cori Gauff, adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea al Australian Open

Americanca de 15 ani Cori Gauff, locul 67 WTA, va evolua, în premieră, cu Sorana Cîrstea, în manşa a doua a Australian Open.

Luni, 20.01.2020, 08:42
Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Arina Sabalenka, din Belarus, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe americanca Bernarda Pera, locul 70 WTA, venită din calificări, şi a acces în sferturi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Miercuri, 15.01.2020, 10:10
Ajla Tomljanovici, adversara Simonei Halep în turul doi la Adelaide

Ajla Tomljanovici, locul 54 WTA, a învins-o pe sportiva Iulia Putinţeva, din Kazahstan, locul 37 mondial, şi s-a calificat în turul doi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Luni, 13.01.2020, 06:49
Monica Niculescu s-a calificat în turul al doilea al turneului din Luxemburg, beneficiind de abandonul adversarei, la scorul de 2-4

Monica Niculescu, locul 111 WTA, venită din calificări, a acces în turul al doilea al turneului de categorie WTA International din Luxemburg, beneficiind de abandonul jucătoarei belgiene Alison Van Uytvanck, locul 48 WTA şi cap de serie numărul 4, la scorul de 2-4.

Marti, 15.10.2019, 17:40
Alison Van Uytvanck, adversara Soranei Cîrstea în finala de la Taşkent

Jucătoarea belgiană de tenis Alison Van Uytvanck (locul 61 WTA) va fi adversara Soranei Cîrstea, locul 96 mondial, în finala turneului de la Taşkent.

Vineri, 27.09.2019, 13:14
Madison Keys, adversara Simonei Halep în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati

Americanca Madison Keys, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 16, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe rusoaica Daria Kasatkina, locul 41 WTA, calificându-se în optimile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.

Joi, 15.08.2019, 00:30
Eşec pentru Liviu Antal şi Zalgiris Vilnius în faţa lui Honved Budapesta, 1-3, în dubla manşă stabilește adversara Craiovei

Formaţia Zalgiris Vilnius, cu Liviu Antal integralist, a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, de Honved Budapesta, în prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Europa.

Vineri, 12.07.2019, 08:11
Simona Halep, primele declarații după ce a pierdut finala Madrid Open: ”Am jucat, ca o proastă, tot ce i-a plăcut”

Simona Halep a pierdut finala Madrid Open, iar la scurt timp după înfrângerea suferită, ea s-a criticat drastic, afirmând că a jucat tot ce i-a plăcut adversarei sale.

Duminica, 12.05.2019, 10:36
Miss America 2018, noua adversară a lui Donald Trump

O tânără din Dakota de Nord a devenit Miss America 2018! Cara Mund are 23 de ani şi este campioană la dans. Deşi a obţinut mult-râvnita coroniţă, tânăra a recunoscut că visul ei este altul: să devină prima femeie guvernator din Dakota de...

Luni, 11.09.2017, 16:45
Grecia, adversara Romaniei in barajul de calificare la CM 2016

Cine va iesi din criza mai repede: Romania sau Grecia? Un raspuns l-am putea afla luna viitoare cand nationala Romaniei se bate cu selectionata Greciei pentru un bilet la turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal

Luni, 21.10.2013, 19:48
Adversara Stelei in turul doi preliminar este Vardar Skopje

Macedoneanul Georgievski, este cel mai fericit. Va merge cu Steaua la Skopje. Campioana Macedoniei, Vardar Skopje, este adversara Stelei, in turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Vardar e de-o seama cu Steaua, si este cel mai titrat club din...

Luni, 24.06.2013, 16:09
Liga Campionilor/ Rezultate inregistrate marti in play-off

Marti seara s-au disputat primele cinci meciuri ale turului barajului pentru grupele Ligii Campionilor. Fosta adversara a Unirii Urziceni din turul 3, Zenit St. Petersburg a invins la limita, pe teren propriu, formatia franceza AJ Auxerre, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Alexandr Kerzhakov, in minutul 3.

Miercuri, 18.08.2010, 00:00