Articole despre bari

Știrea anului: o companie din Italia obligă angajații să facă pipi toți, în același timp. ”Evităm, astfel, pauzele mari și dese”

”Oerlikon Graziano”, o companie producătoare de componente mecanice, a trimis un comunicat oficial prin care cere angajaților din două fabrici - Rivoli și Bari - să meargă la toaletă, toți, în același timp. ”Pauzele pentru necesitățile fiziologice vor fi, de acum, colective”, scrie negru pe alb. Ideea nu e nou în italia, unde și alte companii importante își obligă angajații la ”pauza de pipi” - 540 de secunde

Joi, 10.11.2016, 09:58
UPDATE / Scandal pe moaştele Sfântului Nicolae

Sătui de disputele din jurul moaştelor Sfântului Nicolae, reprezentanţii Bisericii Ortodoxe Române aduc proba care lămureşte lucrurile. E vorba despre o imagine publicată acum 50 de ani în Italia şi care arată că moaştele din Bari nu sunt...

Vineri, 18.07.2014, 19:21
Scandal pe moaştele Sfântului Nicolae

Reprezentanţii bisericii din Bari, unde se află mormântul Sfântului Nicolae, spun că moaştele prezente în Biserica Sfântul Gheorghe cel Nou din Capitală ar fi false. Italienii spun că niciodată nu au fost înstrăinate oasele sfântului din...

Miercuri, 16.07.2014, 13:28
Totti a marcat golul 206 in Serie A, depasindu-l pe Roberto Baggio

Atacantul si capitanul formatiei AS Roma, Francesco Totti, a marcat in meciul castigat in deplasare la Bari, scor 3-2, in etapa a 35-a din Serie A, golul sau cu numarul 206 in campionatul Italiei, depasindu-l cu un gol pe Roberto Baggio.

Luni, 02.05.2011, 00:00
Serie A: Mutu rateaza duelul cu AC Milan. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 31!

Fiorentina a plecat cu un punct din deplasarea de la Cesena, formatia Viola fiind egalata in minutul 86 (disputa s-a incheiat 2-2). Adrian Mutu a fost titular la oaspeti, a primit un cartonas galben si nu va putea evolua contra Milanului in urmatoarea etapa din Serie A. Intr-o alta partida a zilei, Lecce a invins pe Udinese cu 2-0.

Duminica, 03.04.2011, 00:00
VIDEO! Dans si balet in loc de incalzire, la meciul Milan-Bari!

Gazzetta dello Sport a organizat o surpriza fanilor prezenti la meciul Milan-Bari. 22 de actori, care aratau exact ca fotbalistii celor doua echipe, au starnit valuri de aplauze in tribune, informeaza Manly.ro

Marti, 15.03.2011, 00:00
Fotbalistii lui Bari, atacati de fani dupa antrenament

Bari sta pe un butoi de pulbere. Echipa la care este imprumutat romanul Paul Codrea ocupa ultimul loc in Serie A dupa 26 de etape si are sanse minime sa evite retrogradarea. Desi saptamana trecuta antrenorul Giampiero Ventura a fost inlocuit cu Bartolo Mutti, fanii continua sa fie nemultumiti.

Miercuri, 23.02.2011, 00:00
VIDEO! Chivu a lovit cu pumnul in fata un adversar: "Mi-am pierdut luciditatea. Sunt un om de nimic!"

In timpul meciului Bari-Inter Milano 0-3, disputat joi seara in etapa a XXIII-a din Serie A, Cristian Chivu l-a lovit cu pumnul in fata pe Marco Rossi. Imediat dupa meci, fundasul roman a tinut sa ceara scuze public adversarului sau in direct la televiziunea Sky, telespectatorilor, dar si celor doua fetite ale lui, care "intr-o zi vor vedea aceste imagini".

Vineri, 04.02.2011, 00:00