Articole despre forlan

Sexy Forlan vine la Bucuresti

Diego Forlan vine la Bucuresti fara iubita. Pentru amicalul cu Romania de pe 29 februarie, uruguaianul si-a lasat porietena in Italia. Fotbalistul a ajuns spaima femeilor in tara sa dupa ce si-a parasit logodnica cu o luna inainte de nunta.

Marti, 21.02.2012, 16:09
Antena 1 transmite amicalul Romania - Uruguay, miercuri, 29 februarie, ora 20:30

Antena 1 si GSPTV vor transmite in direct meciul amical dintre Romania si Uruguay, partida se va disputa miercuri, 29 februarie, pe "Arena Nationala".

Marti, 21.02.2012, 00:00
Palermo - Inter Milano 4-3/ Ploaie de goluri pe "Renzo Barbera". Vezi rezultatele inregistrate in etapa 2!

Inter Milano a pornit cu stangul in noua editie de Serie A, nerazzurri, fara Cristi Chivu, accidentat, fiind invinsi la Palermo, scor 3-4, la capatul unui meci spectaculos si cu multe rasturnari de situatie. Au marcat Miccoli 48', 86', Abel Hernandez 54' si Pinilla 86', 88' pentru Palermo, respectiv Diego Milito 33', 51' penalti si Diego Forlan 90' pentru Inter.

Luni, 12.09.2011, 00:00
Fiesta celeste

60 de mii de oameni au sarbatorit pe stadion alaturi de Forlan si Suarez succesul din Copa America. Cu artificii si peruci celeste, fotbalistii au cantat imnul alaturi de suporteri.

Marti, 26.07.2011, 20:17

Nationala "Celeste" s-a impus cu scorul de 3-0 in fata Paraguayului in ultimul act al competitiei. Golurile invingatorilor au fost inscrise de Luis Suarez('12) si Diego Forlan, cu o "dubla"('42 si '90)

Duminica, 24.07.2011, 00:00
Forlan isi scoate la vanzare trofeul de cel mai bun jucator al CM din 2010

La nici un an de cand a castigat titlul de cel mai bun jucator al Campionatului Mondial din Africa de Sud, atacantul lui Atletico Madrid, Diego Forlan, se gandeste serios sa-si scoata trofeul la vanzare pentru ca echipa spaniola nu mai este dispusa sa-i plateasca salariul.

Miercuri, 04.05.2011, 00:00
Unii plang, altii fac nunta!

Unii se casatoresc, altii divorteaza. Forlan si-a anuntat pe pagina de facebook casatoria cu Zaira Nara. In schimb, Karembeu renunta la femeia cu cele mai lungi picioare din lume. Francezul divorteaza de sotia sa, Adriana.

Joi, 10.03.2011, 20:09
Europa League/ Atletico Madrid - Liverpool 1-0 (VIDEO)

Atletico Madrid s-a impus la limita in fata formatiei FC Liverpool, in prima mansa din cadrul semifinalelor Europa League. Singurul gol al partidei a fost marcat de uruguayanul Diego Forlan, in mintul 9.

Vineri, 23.04.2010, 00:00
Europa League - sferturi de finala / Benfica se impune in derby-ul cu Liverpool (VIDEO)

In derby-ul sferturilor de finala din cadrul Europa League, Benfica Lisabona s-a impus, pe teren propriu, scor 2-1, in fata formatiei FC Liverpool, intr-un meci contand pentru prima mansa.

Joi, 01.04.2010, 00:00
Atletico Madrid - Santander 4-0

Atletico Madrid e ca si calificata in finala Cupei Spaniei. In prima mansa a semifinalelor, Atletico a batut cu 4-0 pe Santander. Madrilenii nu au mai prins finala Cupei Regelui de 10 ani.

Vineri, 05.02.2010, 16:07