Articole despre locul 2

Tibi Uşeriu a obținut locul 2 la Yukon Arctic, după ce a mers 500 km în condiții extreme

Performanţă incredibilă pe tărâmul îngheţat! Tibi Uşeriu a încheiat cursa infernală de la Cercul Polar pe locul doi. Primul loc la Yukon Arctic a fost ocupat de un elveţian. De altfel, din cei 21 de concurenţi, doar ei doi au reuşit să...

Vineri, 07.02.2020, 07:39
Tot mai sus! Simona Halep va urca pe locul 2 în clasamentul WTA

Jucătoarea română de tenis Simona Halep va reveni luni pe locul al doilea în clasamentul WTA, după ce rusoaica Maria Șarapova a fost învinsă în optimile turneului de la Stuttgart și va pierde această poziție, a confirmat site-ul circuitului profesionist feminin.

Vineri, 24.04.2015, 08:07

Cel mai popular concurs de frumusețe din lume și-a desemnat câștigătoarea, Miss Africa de Sud, o superbă domnișoară de 22 de ani ce urmează să devină medic.

Luni, 15.12.2014, 12:14
Dani, locul 2 la Campionatul de Raliuri, Viteza in Coasta, de la Râşnov

În acest weekend la Râşnov, Dani a terminat pe locul 2 la Campionatul de Raliuri, Viteza in Coasta.

Luni, 13.10.2014, 08:15
Simona Halep a urcat pe locul 2 în clasamentul WTA

Simona Halep, jucătoarea de tenis ce a uimit lumeacu performanţa ei spectaculoasă, continuă să facă istorie. De azi a urcat pe locul 2 în clasamentul WTA. Este cea mai bună poziţie ocupată vreodată de o româncă.

Luni, 11.08.2014, 13:34
Victor Piţurcă: "Ne batem la locul doi cu Ungaria şi Finlanda!"

Trebuie să câştigaţi grupa! Asta le cer suporterii tricolorilor în Preliminariile pentru Euro 2016. Pentru prima oară în istorie, la turneul final se vor califica 24 de echipe.

Luni, 24.02.2014, 07:43
Dinamo alearga dupa locul 2

"Cred ca sunt sanse, noi inca mai speram", spun super optimistii de pe locul 5 in Liga Intai. Dinamo - Gaz Metan se joaca duminica, de la ora 14, si va fi transmis in direct de Antena 1.

Vineri, 26.04.2013, 07:35
Stelistii nu mai pot lua titlul, dar mai au sanse la locul 2

Si au vazut semne bune la Cluj. Stoichita si oamenii lui s-au minunat: Dintre nori a aparut brusc curcubeul. Stelistii au ramas singuri la Cluj, sa se lupte cu campioana CFR. Meme a fugit inapoi la Bucuresti: le-a explicat jucatorilor ca nu suporta...

Duminica, 20.05.2012, 19:50
VIDEO! Pustoaica Diana Codruta Dinu, locul 2 la Miss Teenager Universe!

Cea mai frumoasa pustoaica din Romania a dat lovitura si in lume. La 16 ani, Diana a cucerit cu frumusetea ei locul 2 la Miss Teeneger Universe 2011, competitie ce a avut loc in Guatemala. Rita Muresan a decoperit-o pe Diana si tot ea a si sustinut-o la concurs.

Joi, 13.10.2011, 00:00
S-a bucurat de victorie, dar a terminat cursa pe locul doi!

Un skater s-a facut de ras la un concurs! Sportivul avea avans mare in fata urmaritorilor si a inceput sarbatorirea victoriei pe ultimii metri. Ghinion: a fost depasit!

Luni, 01.11.2010, 21:11
Romania, pe locul 2 in ceea ce priveste violenta in scoli

Romanii doboara recorduri negative unul dupa altul. Recent, un studiu organizat in 37 de tari claseaza Romania pe locul doi in ceea ce priveste violenta in scoli. In cadrul sondajului, peste 70 la suta dintre elevii romani au recunoscut ca le e teama de comportamentul agresiv al colegilor.

Miercuri, 02.06.2010, 00:00