Articole despre mclaren-mercedes

F1: Lewis Hamilton va pleca din pole position in Marele Premiu al Malaysiei

McLaren va ocupa prima linie a grilei de start in Marele Premiu al Malaysiei. Britanicul Lewis Hamilton va pleca pentru a doua oara consecutiv din pole-position, dupa ce a stabilit cel mai bun timp pe circuitul de la Sepang (1:36.219). Pe locul doi s-a clasat coechipierul sau Jenson Button, iar pozitia a treia i-a revenit lui Michael Schumacher.

Sambata, 24.03.2012, 00:00
Lotus a lansat modelul E20

Lotus a prezentat ieri noua masina de Formula 1 pentru sezonul 2012, botezata E20. Daca esti curios sa stii ce semnificatie are numele, iti vom spune ca noul monopost este al douazecilea care a fost asamblat la fabrica din Enstone.

Luni, 06.02.2012, 00:00
F1: Sebastian Vettel, la un punct de titlu dupa succesul de la Singapore

Sebastian Vettel s-a impus fara probleme in cursa de nocturna din Singapore si mai are nevoie de un singur punct pentru a deveni campion. Podiumul a fost completat de Jenson Button si Mark Webber .

Duminica, 25.09.2011, 00:00
MP Singapore: Sebastian Vettel, din nou in pole-position

Sebastian Vettel a obtinut al 11-lea pole position din acest sezon de Formula 1, urmand sa plece de pe prima pozitie si in Marele Premiu al statului Singapore.

Sambata, 24.09.2011, 00:00
Sebastian Vettel a castigat MP de Formula 1 al Europei

Plecat din pole position Sebastian Vettel s-a impus fara probleme in Marele Premiul al Europei la Formula 1, desfasurat pe circuitul de la Valencia. Pilotul de la Red Bull a fost urmat pe podium de catre Fernando Alonso (Ferrari) si Mark Webber (Reb Bull).

Duminica, 26.06.2011, 00:00
F1/ Lewis Hamilton s-a impus in MP al Belgiei

Plecat de pe pozitia secunda pe grila de start pilotul de la McLaren, Lewis Hamilton, a castigat Marele Premiu al Belgiei de la Spa-Francorchamps. Britanicul a profitat de startul ratat al lui Mark Webber si si-a trecut in cont cea de-a treia victorie din acest sezon.

Duminica, 29.08.2010, 00:00
MP al Canadei/ Dubla McLaren-Mercedes

Pilotii de la McLaren au realizat dubla in Marele Premiu de Formula 1 desfasurat la Montreal (Canada). Plecat de pe prima pozitie, britanicul Lewis Hamilton a obtinut victoria la capatul unei curse spectaculoase. Pe locul doi s-a clasat colegul sau Jenson Button, iar spaniolul Fernando Alonso a completat podiumul.

Duminica, 13.06.2010, 00:00
MP al Canadei/ Hamilton va pleca din pole position

Britanicul Lewis Hamilton va pleca din pole position in Marele Premiu al Canadei. Dupa ce a obtinut primul loc in fiecare dintre cele sapte curse de pana acum, Red Bull a fost nevoita sa se recunoasca invinsa in calificarile de la Montreal.

Sambata, 12.06.2010, 00:00
MP al Turciei/ Dubla McLaren-Mercedes

Pilotul britanic Lewis Hamilton s-a impus in Marele Premiu al Turciei, profitand si de coliziunea dintre Mark Webber si Sebastian Vettel. Hamilton a fost urmat de podium de colegul sau de la McLaren, Jenson Button si de Webber. Incidentul dintre cei doi piloti ai echipei Red Bull s-a produs cu 18 tururi inainte de final, cand australianul a fost acrosat de Vettel.

Duminica, 30.05.2010, 00:00
F1, MP Monaco / Mark Webber va pleca din pole position

Australianul Mark Webber a obtinut al doilea pole position consecutiv din acest sezon, inregistrand cel mai bun timp in calificarile de la Monte Carlo. Pilotul de la Red Bull va fi urmat in linia de start de Robert Kubica (Renault) si coechipierul sau, germanul Sebastian Vettel. Ghinionistul Fernando Alonso va pleca de pe linia boxelor, dupa ce in sesiunea de antrenamente de sambata dimineata a avut un accident.

Sambata, 15.05.2010, 00:00
F1 2010, MP China / Calificari: Pole position pentru Vettel

Sebastian Vettel pare de neoprit in acest debut de sezon. Talentatul pilot Red Bull a obtinut al treilea pole din patru curse disputate si va pleca, alaturi de coechipierul sau, Mark Webber, din prima linie a grilei de start. Cursa incepe maine, la ora 10.00!

Sambata, 17.04.2010, 00:00