Articole despre petra kvitova

Pedeapsă mărită pentru agresorul Petrei Kvitova: 11 ani de închisoare

Bărbatul care a rănit-o pe jucătoarea de tenis Petra Kvitova la mână în 2016 a fost condamnat, miercuri, la 11 ani de închisoare, pedeapsă decisă în apel. Condamnarea iniţială a hoţului era de opt ani de închisoare, informează Associated Press.

Miercuri, 08.01.2020, 16:35
Ashleigh Barty s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, Petra Kvitova, eliminată

Ashleigh Barty, locul I WTA, s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, după ce a învins-o, joi, cu scorul de 6-4, 6-2, pe sportiva cehă Petra Kvitova, locul 6 WTA, în ultima etapă a Grupei Roşii.

Joi, 31.10.2019, 14:04
Belinda Bencic a învins-o pe Petra Kvitova, în Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor

Belinda Bencic, locul 7 WTA, a învins-o pe Petra Kvitova, favorită 6, scor 6-3, 1-6, 6-4, în Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor.

Marti, 29.10.2019, 16:56
Petra Kvitova, a şasea jucătoare calificată la Turneul Campioanelor

Jucătoarea cehă Petra Kvitova, locul 7 WTA, a devenit a şasea jucătoare calificată la Turneul Campioanelor (27 octombrie - 3 noiembrie).

Luni, 07.10.2019, 15:10
Alison Riske a învins-o pe Petra Kvitova şi va juca finala turneului de la Wuhan

Americanca Alison Riske, locul 35 WTA, s-a calificat în finala turneului de la Wuhan, după ce a întercut-o, vieneri, cu scorul de 7-5, 7-5, pe sportiva cehă Petra Kvitova.

Vineri, 27.09.2019, 16:22
Șoc în tenisul mondial. Petra Kvitova, atacată și înjunghiată în propria locuință din Cehia!

A unsprezecea jucătoare a lumii a trecut prin momente cumplite, după ce un individ a pătruns în casă și a tăiat-o la mâna stângă

Marti, 20.12.2016, 13:59
Victorie! Petra Kvitova A CÂŞTIGAT turneul de la Wimbledon!

Jucătoarea cehă Petra Kvitova, cap de serie numărul 6 şi locul 6 WTA, a câştigat, sâmbătă, turneul de la Wimbledon.

Sambata, 05.07.2014, 17:57
Rusia egaleaza Cehia in finala Fed Cup

Rusia si Cehia se afla la egalitate 1-1 dupa prima zi a finalei Fed Cup. Kuznetsova s-a impus in fata Safarovei dupa succesul Kvitovei cu Kirilenko in meciul de deschidere.

Sambata, 05.11.2011, 00:00
US Open: Simona Halep a eliminat-o pe Na Li, campioana de la Roland Garros!

Marti noapte, intr-o partida din turul 1 al US Open, Simona Halep a eliminat-o din competitie pe chinezoaica Na Li – favorita numarul 6 a turneului si castigatoarea din acest an de la Roland Garros. Halep a obtinut victoria in doua seturi, scor 6-2, 7-5.

Miercuri, 31.08.2011, 00:00
US Open: Alexandra Dulgheru a invins-o pe campioana de la Wimbledon si da piept cu Monica Niculescu in turul doi

Alexandra Dulgheru a impresionat in primul tur de la US Open, dupa ce a invins-o pe Petra Kvitova din Cehia, a sasea jucatoarea din clasamentul WTA si campioana actuala de la Wimbledon.

Marti, 30.08.2011, 00:00