Antena Căutare

Emoții copleșitoare și răsturnări de situație la „Chefi la cuțite”, când se aleg finaliștii: „Plec direct la cardiolog de aici"

Semifinala celui de-al doilea sezon „Chefi la cuțite” aduce luni seara, de la 20.30, la Antena 1, farfurii de-a dreptul spectaculoase, care îi vor uimi pe jurați, lacrimi de fericire, dar și despărțiri, jurizări cu surprize, emoții care dau în clocot, dar și răsturnări de situație care vor da o altă întorsătură concursului.

Semifinala celui de-al doilea sezon „Chefi la cuțite” aduce luni seara, de la 20.30, la Antena 1, farfurii de-a dreptul spectaculoase, care îi vor uimi pe jurați, lacrimi de fericire, dar și despărțiri, jurizări cu surprize, emoții care dau în clocot, dar și răsturnări de situație care vor da o altă întorsătură concursului.

Cert este că la finalul serii de luni se vor alege finaliștii acestui sezon, cei care se vor lupta marți, 15 noiembrie, în finala emisiunii, pentru titlul cel mare și premiul în valoare de 30.000 de euro.

Semifinala va avea anul acesta două probe, ambele eliminatorii. La prima dintre ele, semifinaliștii acestui sezon – Alex Bălan, Cristi Podosu, Gabi Botezan, Valentina Rausche, Cristina Ioniță, Cristi Voicu, Marius Nistor și Robert Niculae – vor găti după o temă supriză, iar la jurizare vor sosi nimeni alții decât finaliștii și semifinaliștii primului sezon. „E o etapă grea, a despărțirilor, iar eu am emoții”, spune chef Florin Dumitrescu, pentru care bucuria de a avea patru oameni în această etapă a show-ului ar putea fi întrecută doar dacă toți ar putea ajunge, ca printr-o minune, în finală.

Articolul continuă după reclamă

„Am încredere în Robert, reprezentantul echipei negre, iar dacă l-aș vedea în finală, aș fi cel mai fericit chef din România”, adaugă și chef Cătălin Scărlătescu, cel pentru care acest sezon a fost cu adevărat negru pentru că echipa sa a fost dezbinată și sabotată din interior. „Sigur că am emoții, dar am ajuns până aici și vreau să văd în finală cât mai mulți din oamenii mei, apoi s-o câștig”, spune sigur pe el chef Sorin Bontea, cel care a câștigat primul sezon.

După o serie de eliminări, cea de-a doua parte a semifinalei se va da în 5 oameni, astfel că rândurile se strâng, iar emoțiile cresc alarmant. Este o probă de signature dish, jurizată chiar de cei trei chefi, astfel că punctajul lor va fi decisiv pentru alegerea finaliștilor. Este un moment în care orice e posibil, iar aflarea rezultatul îi va ține ca pe jar pe toți. „Plec direct la cardiolog de aici”, va spune chef Scărlătescu. Cine sunt finaliștii celui de-al doilea sezon „Chefi la cuțite”, telespectatorii Antena 1 află luni, de la 20.30.

Se apropie clipa cea mare la „Chefi la cuțite”! Cei trei jurați se pregătesc de bătălia finală!... CONCURS! AloShop pune la bătaie tigaia "REGIS STONE PAN 28 CM"! Gătește ca un maestru bucătar!...
Google News A1Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Orlando Zaharia a plecat în vacanță alături de familie. Ce destinație a ales juratul de la Chefi la Cuțite
Orlando Zaharia a plecat în vacanță alături de familie. Ce destinație a ales juratul de la Chefi la Cuțite
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Cine este Irina Iancu, câștigătoarea Chefi la cuțite - Viitorul are gust. Fetița cu berete de care lumea gastronomiei va mai auzi
Cine este Irina Iancu, câștigătoarea Chefi la cuțite - Viitorul are gust. Fetița cu berete de care lumea...
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Au primit “interzis”! Afacere de milioane de euro între Ion Ţiriac şi Nadia Comăneci: “Nu e legal”
Au primit “interzis”! Afacere de milioane de euro între Ion Ţiriac şi Nadia Comăneci: “Nu e... AntenaSport
De ce Ilona Brezoianu nu l-a alăptat pe fiul ei, Matei. Actrița a dezvăluit public adevăratul motiv: „E corpul meu...
De ce Ilona Brezoianu nu l-a alăptat pe fiul ei, Matei. Actrița a dezvăluit public adevăratul motiv: „E corpul... Elle
Mihaela și Dani Stoian, fiul lui Florin Salam, se căsătoresc astăzi! Informații în timp real despre nunta anului 2026
Mihaela și Dani Stoian, fiul lui Florin Salam, se căsătoresc astăzi! Informații în timp real despre nunta... Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros HelloTaste.ro
Bloc cu 12 apartamente, construit în doar 34 de zile. Cea mai mare clădire din Europa ridicată cu o imprimantă 3D și trei muncitori
Bloc cu 12 apartamente, construit în doar 34 de zile. Cea mai mare clădire din Europa ridicată cu o imprimantă 3D... Antena3.ro
Experții avertizează să nu ai încrede în chatboții AI. De ce sunt periculoși
Experții avertizează să nu ai încrede în chatboții AI. De ce sunt periculoși useit
PNL dorește ca guvernul Eugen Tomac să pice la vot! Așa i se deschide calea lui Ilie Bolojan
PNL dorește ca guvernul Eugen Tomac să pice la vot! Așa i se deschide calea lui Ilie Bolojan BZI
Plantă neglijată, aur verde pentru fermieri. Un kilogram se vinde și cu 1.000 de euro
Plantă neglijată, aur verde pentru fermieri. Un kilogram se vinde și cu 1.000 de euro Jurnalul
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței Kudika
Se deschid cerurile diseară. 4 zodii sunt protejate și primesc semnul mult așteptat
Se deschid cerurile diseară. 4 zodii sunt protejate și primesc semnul mult așteptat Redactia.ro
Orașul de lângă București unde oamenii se tem de fiecare ploaie. Apa le intră în curți și le distruge bunurile
Orașul de lângă București unde oamenii se tem de fiecare ploaie. Apa le intră în curți și le distruge bunurile Observator
Uleiul de jojoba: proprietăți, beneficii și efecte adverse
Uleiul de jojoba: proprietăți, beneficii și efecte adverse MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Creșterea copiilor încrezători: ce greșesc părinții când vor să le dezvolte această abilitate?
Creșterea copiilor încrezători: ce greșesc părinții când vor să le dezvolte această abilitate? DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x