Antena Căutare

Finală de poveste la „Chefi la cuțite”! Secretul marelui câștigător a fost DEZVĂLUIT!

După numeroase bătălii culinare în care concurenții au încercat să dea tot ce au mai bun pentru a demonstra că merită să câștige, cel mai așteptat moment al competiției „Chefi la cuțite” se apropie cu pași repezi!

După numeroase bătălii culinare în care concurenții au încercat să dea tot ce au mai bun pentru a demonstra că merită să câștige, cel mai așteptat moment al competiției „Chefi la cuțite” se apropie cu pași repezi!

Finala emisiunii „Chefi la cuțite” are loc marți! Premiul de 30.000 de euro va merge la cel mai talentat și priceput bucătar, iar emoțiile sunt uriașe!

Din sute, au rămas doar nouă bucătari, iar acum cei din cursa către marele premiu vor afla ce provocări va ascunde penultima etapă a concursului.

După numeroase confruntări în bucătărie au mai rămas doar nouă bucătari în competiție și doar trei vor merge în marea finală! Luni, 25 iunie, concurenții vor trece prin trei probe în urma cărora vor fi eliminați, rând pe rând.

Articolul continuă după reclamă

La final, doar cei mai buni dintre cei buni vor intra în marea finală „Chefi la cuțite”. Cine este câștigătorul acestui sezon?

Finală de poveste la „Chefi la cuțite”! Secretul marelui câștigător a fost DEZVĂLUIT!

Un bucătar plin de imaginație, cu caracter și nervi tari. Un bucătar cu mult talent culinar, capabil să facă față chiar și situațiilor limită. Un concurent cu stofă de Chef, care reușește să pregătească în timp record o rețetă gustoasă, aspectuoasă și surprinzătoare. Un bucătar care învață din greșeli și are mereu puterea să aducă magia în fiecare farfurie pe care o pregătește. Așa arată profilul unui câștigător al emisiunii „Chefi la cuțite”. Așadar, dintre cei trei finaliști, doar cel care va îndeplini criteriile de mai sus va deveni marele câștigător al emisiunii „Chefi la cuțite”!

Finală de poveste la „Chefi la cuțite”! Secretul marelui câștigător a fost DEZVĂLUIT!

Echipa albastră mizează pe doi bucătari extrem de talentați! Drumul până în penultimul punct al competiției a fost unul cu multe obstacole pentru chef Florin Dumitrescu, în sezonul de poveste al show-ului. Cu doar o confruntare pe echipe câstigată, mentorul ștrumfilor jedi este convins că cei doi bucătari care îl reprezintă pot condimenta finala, tocmai de aceea are încredere că Bogdan Vandici și Gabriel Mocanu vor duce tunica albastră și mai departe.

După opt battle-uri și șapte probe individuale indurate cu brio, cei doi concurenți vor să își ia revanșa și să demonstreze încă o dată că își merită locul în semifinală, dar merită să și câștige.

Echipa verde, greu de învins! La fel de încrezător în oamenii săi este chef Sorin Bontea, ce pariază că cei trei bucătari profesioniști din echipa verde se vor remarca printr-o suită de preparate savuroase.

Finală de poveste la „Chefi la cuțite”! Secretul marelui câștigător a fost DEZVĂLUIT!

Echipa verde ascute cuțitele! Marlena Botezatu, Cristina Pavel și Robertino Țarălungă își propun să se dueleze cât mai aprig cu rivalii, motivați de prietenia pe care au legat-o în acest concurs: “Suntem o adevărată familie! Dacă nu eram atât de uniți, nu cred că am fi ajuns atât de departe.”, afirmă aceștia.

Chef Scărlătescu, ce și-a adjudecat cele mai multe battle-uri câștigate în acest sezon, va intra în proba semifinalei și cu cea mai mare trupă de bucătari. Amedeo Drosu, Mihai Chelaru, Ștefania Manea și Răzvan Constantin sunt convinși că abilitatea lor de a se sincroniza și de a lucra sub presiune îi va ajuta în această fază a concursului, tocmai de aceea își doresc o finală care să strălucească în culoarea galbenă.

Luni seară, bucătarii au o ultimă șansă de a demonstra că merită unul din cele trei locuri finale și o oportunitate de a-i face pe Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu mândri că au avut încredere în talentul lor culinar.

Ultimele două ediții „Chefi la cuțite”! Surprize uriașe în semifinală! Ce bucătari ajung în finală?... Azi, de la 20:00, în semifinala "Chefi la cuțite": Gustul copilăriei, prima provocare culinară a serii...

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Chef Richard Abou Zaki, imagine de colecție din copilărie. Cum arăta juratul de la Chefi la cuțite când era mic
Chef Richard Abou Zaki, imagine de colecție din copilărie. Cum arăta juratul de la Chefi la cuțite când era mic
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Pulpă de pui a la Royale, umplută cu carne tocată. Un fel principal care a fost pe placul tuturor
Pulpă de pui a la Royale, umplută cu carne tocată. Un fel principal care a fost pe placul tuturor
Cum arată Dilan Çiçek Deniz cu părul scurt. Actrița este total schimbată, a apărut așa la Cannes
Cum arată Dilan Çiçek Deniz cu părul scurt. Actrița este total schimbată, a apărut așa la Cannes Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine l-a ajutat
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine... AntenaSport
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea copil al său: „Bun venit în lume, fiule”
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea... Elle
Cum arătau Florinel de la Chefi la cuțite și Ioana când s-au lansat în muzică! Puțini i-ar mai recunoaște
Cum arătau Florinel de la Chefi la cuțite și Ioana când s-au lansat în muzică! Puțini i-ar mai recunoaște Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor HelloTaste.ro
Cel mai mare lac din lume dispare și odată cu el dispar ecosisteme și mijloace de trai
Cel mai mare lac din lume dispare și odată cu el dispar ecosisteme și mijloace de trai Antena3.ro
Funcția Instagram care a nemulțumit utilizatorii. De ce a fost comparată cu Snapchat
Funcția Instagram care a nemulțumit utilizatorii. De ce a fost comparată cu Snapchat useit
Nicușor Dan a nominalizat-o ca premier pe Delia Velculescu? Vine de la FMI
Nicușor Dan a nominalizat-o ca premier pe Delia Velculescu? Vine de la FMI BZI
„Programul de drone” al MAI: 116 milioane euro, gata să zboare la firme cu zero angajați
„Programul de drone” al MAI: 116 milioane euro, gata să zboare la firme cu zero angajați Jurnalul
Controverse după votul Moldovei la Eurovision 2026. România a primit doar 3 puncte din partea juriului
Controverse după votul Moldovei la Eurovision 2026. România a primit doar 3 puncte din partea juriului Kudika
Ce înseamnă „Bangaranga”, piesa cu care Bulgaria a câștigat Eurovision 2026
Ce înseamnă „Bangaranga”, piesa cu care Bulgaria a câștigat Eurovision 2026 Redactia.ro
Bazinul de 3 milioane de euro inaugurat de două ori. Prima tăiere de panglică a fost în campania electorală
Bazinul de 3 milioane de euro inaugurat de două ori. Prima tăiere de panglică a fost în campania electorală Observator
Factorii care influențează succesul sau eșecul procedurii de fertilizare in vitro
Factorii care influențează succesul sau eșecul procedurii de fertilizare in vitro MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să îți înveți copilul despre importanța prieteniei și empatiei
Cum să îți înveți copilul despre importanța prieteniei și empatiei DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x