Antena Căutare

Chef Sorin Bontea coordonează primul service din noul sezon ”Hells Kitchen – Iadul bucătarilor”

Noul sezon ”Hells Kitchen – Iadul bucătarilor” debutează la Antena 1 luni, 9 martie, de la 20.30. Începând de mâine, în fiecare luni și marți cei trei jurați, chef Bontea, chef Scărlătescu și chef Dumitrescu, secondați de simpaticul maestri de ceremonii, Virgil Mănescu, redeschid bucătăria și retsaurantul ”Hells Kitchen” pentru încă un sezon de lupta aprigă și condimentată.

Noul sezon ”Hells Kitchen – Iadul bucătarilor” debutează la Antena 1 luni, 9 martie, de la 20.30. Începând de mâine, în fiecare luni și marți cei trei jurați, chef Bontea, chef Scărlătescu și chef Dumitrescu, secondați de simpaticul maestri de ceremonii, Virgil Mănescu, redeschid bucătăria și retsaurantul ”Hells Kitchen” pentru încă un sezon de lupta aprigă și condimentată. Prima ediție din sezon aruncă în arena culinară de la Antena 1 20 de bucătari talentați, care, împărțiți în două echipe – cea roție și cea albastră, sunt hotărâți să dea tot ce au mai bun.

Luni seară de la 20.30 fiecare dintre cei 20 de concurenți este întâmpinat la ”Hells Kitchen” cu provocarea de a găti un preparat semnătură, astfel încât cei trei chefi să își dea seama de nivelul, cunoștințele și talentul fiecăruia în parte. Fie că s-au școlit în Franța sau Italia, fie că studiază gastronomia, fie că deține propriul restaurant sau a lucrat în restaurant cu stele Michelin, fiecare concurrent va simți pe pielea sa ce înseamnă bucătăria ”Hells Kitchen” și jurizarea cu cei trei chefi de temut. Primul contact cu bucătăria va fi plin de surprize, pentru că acomodarea cu un loc nou nu este deloc ușoară.

Articolul continuă după reclamă

Clătite pentru chef Scărlătescu

Cunoscut pentru faptul că nu agreează clătitele, chef Scărlătscu va avea parte chiar la prima probă a serii de o surpriză în farfurie: clătite cu somon și cremă de brânză. Cum va reacționa juratul în fața acestui plating, telespectatorii Antena 1 vor afla luni de la 20.30. La această primă probă cei trei jurați vor împărți și laude, pentru un concurrent care reușește să obțină o farfurie aproape la fel de bună ca a lui chef Bontea, dar vor trimite în coșul de gunoi multe alte preparate. Jurații nu vor să vadă ”poieniță în farfurie”, după cum vor mărturisi chiar ei, pentru că pretențiile restaurantului sunt mari, cu atât mai mult cu cât au în față bucătari cu experiență, rodați la restaurant din țară și străinătate.

Cină pentru doamne în prima ediție

”Veți vedea concurenți foarte buni, talentați, dar până se vor obișnui cu bucătăria, cu meniul impus de noi, până vor învăța să funcționeze ca o echipă, va trece ceva timp”, spune chef Bontea. De fapt, tot el este și cel care va coordona primul service al noului sezon, la care cei 20 de bucătari trebuie să gătească o cină aleasă pentru doamne. La început de martie, ”Hells Kitchen” va sărbători doamnele invitând la masă numai femei, cunoscute sau nu, pe care să le răsfețe cu un meniu de top. Femei de afaceri, designeri, stewardeze, realizatori TV, chefi cunoscuți, toate aceste doamne trebuie tratate cu atenție și respect. Iar preparatele care ajung pe masa lor trebuie să fie fără cusur. Așa se face că chef Bontea, secondat de chef Dumitrescu și chef Scărlătescu, va lua în mână frâiele bucătăriei și nu va fi deloc milos cu concurenții. Durerile de cap sau de picioare nu își au locul în bucătărie, scuzele nu sunt acceptate, astfel că chef Bontea își va ascuți și mai mult atitudinea. Salatele, foie gras-ul, risotto-ul, deserturile, toate trebuie să fie perfecte și scoase la timp. Cum se vor descurca la primul service cele două echipe, daca vor reuși să ducă cina pentru doamne la bun sfârșit, cine va fi eliminat și cum vor reacționa chefii, telespectatorii Antena 1 vor descoperi în prima ediție din sezon, pe 9 martie, de la 20.30.

”Veți vedea sezonul acesta service-uri foarte dinamice, mai ales că bucătăria va fi coordonată, pe rând, de fiecare dintre noi, cei trei jurați. Ceea ce poate fi uneori bulversant pentru unii concurenți. Pe alții îi va avantaja, pentru că fiecare va lucra mai bine cu unul dintre noi, chefii. Iar de aici se vor naște situații foarte interesante”, dezvăluie chef Scărlătescu.

La rândul lui, chef Dumitrescu e de părere că pretențiile trebuie să fie și mai mari: ”Veți vedea concurenți foate buni, unii dintre ei sunt adevărate personaje, școliți în Franța sau Italia, unii bucătari cu experiență.”

”Hells Kitchen – Iadul bucătarilor” este difuzat luni și marți, pe 9 și 10 martie, de la 20.30, la Antena 1.

Provocarea Hell's Kitchen! Vedetele pătimesc pentru bunicii eroi... Chef Sorin Bontea, supranumit Vlad Țepeș la ”Hell’s Kitchen – Iadul bucătarilor”...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Unde ne putem întâlni zi de zi :)

Dacă doriţi să revedeţi momente dragi din Iadul Bucătarilor nu e panică:). Iată câteva linkuri care vă pot ajuta. Site-ul emisiunii este http://a1.ro/iadul-bucatarilor/. Pe Facebook avem pagina https://www.facebook.com/antena1official/?fref=ts, iar canalul nostru de YouTube este: http://www.youtube.com/Antena1AntenaTVGroup.

Nu în ultimul rând, puteţi urmări toate înregistrările integral pe AntenaPlayhttps://antenaplay.ro/iadul-bucatarilor.

Citește și
Michael Pascale, câştigătorul sezonului doi de la Hell's Kitchen - Iadul Bucătarilor, a devenit tătic! Prima fotografie cu bebeluşul
Michael Pascale, câştigătorul sezonului doi de la Hell's Kitchen - Iadul Bucătarilor, a devenit tătic! Prima...
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de Kevin Federline după reuniunea cu cântăreața
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de... Catine.ro
Chef Cătălin Scărlătescu organizează Burger Week la mare
Chef Cătălin Scărlătescu organizează Burger Week la mare
William Levy și Elizabeth Gutiérrez, din nou împreună după ce s-a aflat de relația actorului. Unde au fost surprinși foștii parteneri
William Levy și Elizabeth Gutiérrez, din nou împreună după ce s-a aflat de relația actorului. Unde au fost... Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Lovitură de proporţii dată de fiul cel mare al lui Ion Ţiriac. Zeci de milioane de euro puse în joc
Lovitură de proporţii dată de fiul cel mare al lui Ion Ţiriac. Zeci de milioane de euro puse în joc AntenaSport
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în care au făcut marele anunț. Video
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în... Elle
Ultimele declarații ale femeii moartă în condiții suspecte în București! A apărut alături de cea mai importantă persoană
Ultimele declarații ale femeii moartă în condiții suspecte în București! A apărut alături de cea mai... Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor HelloTaste.ro
Prima demisie din PSD, din cauza alianței cu AUR. „Am refuzat să semnez moțiunea de cenzură”
Prima demisie din PSD, din cauza alianței cu AUR. „Am refuzat să semnez moțiunea de cenzură” Antena3.ro
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile useit
Ilie Bolojan refuză să demisioneze! Premierul amenință cu sistarea marilor proiecte, inclusiv cu blocarea construcțiilor de autostrăzi!
Ilie Bolojan refuză să demisioneze! Premierul amenință cu sistarea marilor proiecte, inclusiv cu blocarea... BZI
Reportaj: Un nou „Nordis”, dar cu ceva în plus: șoareci
Reportaj: Un nou „Nordis”, dar cu ceva în plus: șoareci Jurnalul
Călin Donca îl critică dur pe Dorian Popa după nuntă: Nu este un exemplu pentru tinerii din ziua de astăzi...
Călin Donca îl critică dur pe Dorian Popa după nuntă: Nu este un exemplu pentru tinerii din ziua de astăzi... Kudika
Continuă despărțirile în showbizul românesc. O vedetă a anunțat separarea de iubit
Continuă despărțirile în showbizul românesc. O vedetă a anunțat separarea de iubit Redactia.ro
Satul cu cel mai curat aer din Europa a ars complet. Sute de oameni au rămas pe drumuri
Satul cu cel mai curat aer din Europa a ars complet. Sute de oameni au rămas pe drumuri Observator
Orez vs. quinoa: care cereală este mai nutritivă
Orez vs. quinoa: care cereală este mai nutritivă MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să îți înveți copilul să își gestioneze emoțiile în situații stresante
Cum să îți înveți copilul să își gestioneze emoțiile în situații stresante DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x