Antena Căutare

Ducesa de Cambridge, model pentru o zi! Kate Middleton a pozat pentru Vogue

Ducesa de Cambridge şi-a făcut debutul în fotografie de modă, pozând pe coperta Vogue cu ocazia aniversării a celor 100 de ani ai ediţiei britanice a revistei de modă, urmând-o astfel pe regretata Diana, Prinţesa de Wales, care pozase în urmă cu 19 ani pe coperta prestigioasei publicaţii.

Kate Middleton | Vogue

Ducesa de Cambridge şi-a făcut debutul în fotografie de modă, pozând pe coperta Vogue cu ocazia aniversării a celor 100 de ani ai ediţiei britanice a revistei de modă, urmând-o astfel pe regretata Diana, Prinţesa de Wales, care pozase în urmă cu 19 ani pe coperta prestigioasei publicaţii.


Ducesa de Cambridge a fost fotografiată de Josh Olins în Norfolk, unde trăieşte cuplul regal britanic, împreună cu cei doi copii, iar fotografiile sunt suficiente pentru a umple 10 pagini ale revistei de modă.

Vogue a dezvăluit coperta ediţiei din iunie a revistei de modă, pe site-ul său web, portretizând-o pe Kate, în vârstă de 34 de ani, într-o zonă rurală purtând o pălărie verde închis, o haină maro şi o bluză albă, informează Reuters.

Articolul continuă după reclamă

Fotografiile sunt rezultatul unei colaborări dintre revistă şi National Portrait Gallery din Marea Britanie, care va expune două dintre portretele realizate de fotograf în expoziţia "Vogue 100: A Century of Style/ Vogue 100: Un secol de stil". Fotograf amator ea însăşi, Kate Middleton patronează National Portrait Gallery şi va vedea expoziţia miercuri.

Și regretata Diana a pozat pentru Vogue

Pozând pentru prima oară pe coperta unei reviste, în speţă pe cea a ediţiei britanice a Vogue, Kate succedă prinţesei Diana care a apărut cu graţie pe coperta Vogue de patru ori. Ultimul său pictorial, surprins de fotograful Patrick Demarchelier a fost în 1997, anul morţii sale. Un alt pictorial Vogue al Dianei, realizat tot de Demarchelier, o arată pe prinţesă îmbrăcată în alb-negru şi purtând o tiara, imaginea fiind expusă şi ea la expoziţia de la National Portrait Gallery.

Pictorialul lui Kate Middleton este realizat pentru a fi unul memorabil la rândul său. Stilizat de unul dintre stiliştii seniori ai revistei, Lucinda Chambers, fotografia o surprinde pe Ducesa de Cambridge într-o ipostază extrem de naturală, zâmbind radios, cu un machiaj minimalist, într-o stare relaxată şi senină.

Fotograful Josh Olins a declarat pentru Huffington Post cu această ocazie: “Aceste a fost primul pictorial al ducesei pentru o revistă şi a fost o reală bucurie să lucrez cu ea, are un talent înnăscut”, a exprimat fotograful care a primit undă verde de la National Portrait Gallery şi de la Palatul Kensington. Fotograful de origine britanică care trăieşte în New York lucrează regulat pentru Vogue şi a realizat campanii de fotografie pentru case de modă prestigioase precum Calvin Klein şi Louis Vuitton.

O sursă a revistei a dezvăluit că Ducesa de Cambridge s-a consultat îndeaproape cu directorul de stil în privinţa vestimentaţiei chic şi adecvate regiunii campestre. Pe fotografia de copertă, Kate este surprinsă purtând un trenci Burberry şi o cămaşă de 293 de lire a aceleiaşi case de modă. Pălăria verde este de la magazinul vintage Beyond Retro.

Într-o altă serie de fotografii, Kate apare surprinsă sprijinindu-se de un gard de lemn, din faţa unei ferme de cărămidă, purtând o pereche de pantaloni drepţi marca Burberry (695 de lire) şi un top în dungi roşii şi negre marca Petit Bateau.

Potrivit editorului şef al revistei, Alexandra Shulman care a fost la sesiunea foto: “Ducesa l-a privit pe Josh cum a potrivit lumina şi a pus o multitudine de întrebări. A fost alegerea sa de a poza în acea imagine unde se sprijină de poartă pentru că soarele de după-amiază a fost deosebit în acea zi.”

În fotografie, maşina cuplului, Landrover Defender, poate fi abia zărită. În timp ce echipa de securitate a Prinţului William conduce mai multe maşini de lux marca Discovery Landrover, ducesa preferă să conducă mai puţin pretenţiosul Defender.
Shulman a declarat că sesiunea foto a durat întreaga zi, “într-un câmp în josul drumului. În jur erau mai multe ferme care au fost folosite ca spaţii de schimb vestimantar. Am fost foarte norocoşi cu vremea şi am avut un soare strălucitor în mare parte a zilei.”

Conform unui purtător de cuvânt de la Palatul Kensington, miercuri va fi “pentru prima oară” când Kate va vedea imaginile sugerând că aceasta nu a avut ultimul cuvânt de spus asupra portofoliului de imagini care, se pare, că nu au fost retuşate decât pe alocuri, scrie Mediafax.

Ți se sfâșie inima de durere! Povestea lui Hachiko de Dolj, câinele care de cinci ani își așteaptă stăpânul mort să se ... Andreea Bălan, jurata de la "Te cunosc de undeva!", primul Paște în trei! Fotografia care a pus fanii pe jar...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
NASA a dezvăluit numele astronautului care a dus la prima evacuare de urgență de pe ISS. Ce probleme de sănătate a avut
NASA a dezvăluit numele astronautului care a dus la prima evacuare de urgență de pe ISS. Ce probleme de sănătate...
Câtă cafea este prea multă? Nutriționiștii împărtășesc cantitatea ideală pentru o sănătate mai bună
Câtă cafea este prea multă? Nutriționiștii împărtășesc cantitatea ideală pentru o sănătate mai bună Catine.ro
Samsung lansează seria Galaxy S26. Ce preț au noile smartphone-uri
Samsung lansează seria Galaxy S26. Ce preț au noile smartphone-uri
Başak Gümülcinelioğlu revine pe micile ecrane la 4 luni de când a devenit mămică pentru prima oară. Unde va putea fi urmărită
Başak Gümülcinelioğlu revine pe micile ecrane la 4 luni de când a devenit mămică pentru prima oară. Unde va... Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Aleksandar Vučić se așteaptă la cel mai rău scenariu posibil din cauza războiului din Ucraina: „Cu toții știți despre ce vorbesc”
Aleksandar Vučić se așteaptă la cel mai rău scenariu posibil din cauza războiului din Ucraina: „Cu toții... Libertatea.ro
Laurențiu Reghecampf și Corina Caciuc se pregătesc de marele eveniment: „Lucrurile trebuie făcute la timpul lor”
Laurențiu Reghecampf și Corina Caciuc se pregătesc de marele eveniment: „Lucrurile trebuie făcute la timpul lor” AntenaSport
Cătălin Botezatu, primele declarații după ce a fost jefuit la Londra. Creatorul de modă a rămas fără un ceas în valoare de două milioane de lire sterline:
Cătălin Botezatu, primele declarații după ce a fost jefuit la Londra. Creatorul de modă a rămas fără un ceas... Elle
Adriana Bahmuțeanu, apariție rară alături de fostul său cumnat! Asemănarea dintre el și Silviu Prigoană este izbitoare
Adriana Bahmuțeanu, apariție rară alături de fostul său cumnat! Asemănarea dintre el și Silviu Prigoană este... Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Salată de cartofi cu ceapă roșie și maioneză vegetală, pentru o masă de post
Salată de cartofi cu ceapă roșie și maioneză vegetală, pentru o masă de post HelloTaste.ro
O profesoară a primit de Mărțișor un lănțișor cu diamant de 8.000 de lei. Discuții pe grupurile de părinți pentru cadourile de 1 martie
O profesoară a primit de Mărțișor un lănțișor cu diamant de 8.000 de lei. Discuții pe grupurile de părinți... Antena3.ro
Aplicația Anului pe iPhone. Cum funcționează Tiimo și la ce ajută
Aplicația Anului pe iPhone. Cum funcționează Tiimo și la ce ajută useit
Laura Cosoi, confesiune emoționantă despre pierderea părinților! „Prea puțin timp în care să plâng!”
Laura Cosoi, confesiune emoționantă despre pierderea părinților! „Prea puțin timp în care să plâng!” BZI
Soțul Ioanei Băsescu, notara Nordis, a pierdut cu dezvoltatorul imobiliar procesul în care cerea despăgubiri de… 5.000 de lei
Soțul Ioanei Băsescu, notara Nordis, a pierdut cu dezvoltatorul imobiliar procesul în care cerea despăgubiri... Jurnalul
Iulia Albu și Mike, apariție surpriză la un eveniment monden. Relația lor ridică semne de întrebare. Formează din nou un cuplu?
Iulia Albu și Mike, apariție surpriză la un eveniment monden. Relația lor ridică semne de întrebare. Formează... Kudika
Pensionarii care primesc diferențe restante. Cum verifici dacă ești pe listă și când intră banii
Pensionarii care primesc diferențe restante. Cum verifici dacă ești pe listă și când intră banii Redactia.ro
Destinația Anului în România 2026. Zona care a rămas punctul-cheie pentru turismul românesc
Destinația Anului în România 2026. Zona care a rămas punctul-cheie pentru turismul românesc Observator
Ce provoacă presiunea în spatele ochilor. Cum apare acest simptom ocular
Ce provoacă presiunea în spatele ochilor. Cum apare acest simptom ocular MediCOOL
Penne cu pui și ciuperci în sos cremos. Un preparat simplu și hrănitor
Penne cu pui și ciuperci în sos cremos. Un preparat simplu și hrănitor HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să gestionezi factorii declanșatori emoționali în 5 pași
Cum să gestionezi factorii declanșatori emoționali în 5 pași DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Apple renunță la o tradiție importantă pentru următorul eveniment de lansare. Ce se va întâmpla în doar câteva săptămâni
Apple renunță la o tradiție importantă pentru următorul eveniment de lansare. Ce se va întâmpla în doar... UseIT
Cușcuș cu ciuperci sotate și mazăre. Rețetă simplă pentru un prânz savuros, de post
Cușcuș cu ciuperci sotate și mazăre. Rețetă simplă pentru un prânz savuros, de post Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x