CM 2014: Argentina a învins Belgia şi ajunge în semifinale, după un meci greu

Echipa Argentinei s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial, după victoria în faţa Belgiei, scor 1-0. Singurul gol a fost înscris de Gonzalo Higuain, în minutul 8.

Argentina: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta - Biglia, Mascherano, Di Maria (Perez '33) - Lavezzi (Palacio '71), Messi, Higuain (Gago '81). Selecţioner: Alejandro Sabella.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen - Witsel, Fellaini - Mirallas (Mertens '60), De Bruyne, Hazard (Chadli '75) - Origi (Lukaku '59). Selecţioner: Marc Wilmots.

În semifinale, Argentina va întâlni învingătoarea meciului Olanda-Costa Rica, programat de la ora 23:00.

Articolul continuă după reclamă
Adrian Ichim, liderul PNL Buhuşi, a încercat să se sinucidă... Rezultate BAC 2014! Informaţii DE ULTIMĂ ORĂ despre examen şi promovabilitate...

Hello Chef sezonul 7, 15 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul este dat de Codruța Filip Sambata, 15.06.2024, 16:00