CM 2014: Argentina a învins Belgia şi ajunge în semifinale, după un meci greu

Echipa Argentinei s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial, după victoria în faţa Belgiei, scor 1-0. Singurul gol a fost înscris de Gonzalo Higuain, în minutul 8.

Argentina: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta - Biglia, Mascherano, Di Maria (Perez '33) - Lavezzi (Palacio '71), Messi, Higuain (Gago '81). Selecţioner: Alejandro Sabella.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen - Witsel, Fellaini - Mirallas (Mertens '60), De Bruyne, Hazard (Chadli '75) - Origi (Lukaku '59). Selecţioner: Marc Wilmots.

În semifinale, Argentina va întâlni învingătoarea meciului Olanda-Costa Rica, programat de la ora 23:00.

Adrian Ichim, liderul PNL Buhuşi, a încercat să se sinucidă... Rezultate BAC 2014! Informaţii DE ULTIMĂ ORĂ despre examen şi promovabilitate...