AC Milan - Inter 0-1/ "Diavolii" nu-si mai revin. Vezi rezultatele inregistrate in Serie A!

AC Milan isi continua parcursul dezastros in Serie A, "diavolii" fiind invinsi in Derby della Madonnina de rivalii de la Inter cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 4, de fundasul argentinian Samuel, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Cambiasso. Inter a jucat in inferioritate numerica aproape o repriza, dupa ce japonezul Nagatomo a fost eliminat in minutul 48.

In urma acestui succes, trupa lui Stramaccioni a ajuns la 15 puncte si ocupa locul 4 in clasament. De partea cealalta, AC Milan e pe locul 12, cu 7 puncte.

AC Milan: Abbiati - Bonera (Abate '50), Mexes, Yepes, De Sciglio (Robinho '57) - de Jong, Montolivo - Emanuelson, Boateng, El Shaarawy (Pazzini '71) - Bojan.

Inter: Handanovici - Ranocchia, Samuel, Juan - Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo - Coutinho (Guarin '46) - Cassano (Pereira '53), Milito (Palacio '71).

20. Siena 7 2 2 3 8:8 2

FC Barcelona - Real Madrid 2-2/ Catalanii raman la opt puncte in fata campionilor... Piturca a trimis convocarile pentru dubla cu Turcia si Olanda: noua jucatori de la Steaua, dar fara golgeterul Ligii I!...