Alexis Sanchez, absent aproape doua saptamani

Atacantul transferat vara trecuta de la Udinese s-a accidentat in partida cu Sporting Gijon si va fi indisponibil intre 10 si 15 zile.

FC Barcelona s-a chinuit serios in fata lui Sporting Gijon. In minutul 60 scorul era 1-1 si Guardiola a fortat cu Alexis Sanchez. Chilianul a contribuit la victoria catalanilor, dar s-a accidentat in prelungiri.

Afectiunea la muschiul aducctor al piciorului drept il va tine pe fostul jucator al lui Udinese departe de gazon intre 10 si 15 zile. Oficialii catalani i-au reprosat accidentarea lui Alexis, sustinand ca acesta a tinut neaparat sa joace in amicalul dintre Chile si Ghana desfasurat miercuri seara la New York si incheiat la egalitate, 1-1.

Lazio spera la titlu... Jose Mourinho il lauda pe Higuain...