Andy Murray se impune finala Mastersului de la Shanghai

Andy Murray a castigat finala Mastersului de la Shanghai, dupa ce a trecut in doua seturi de elvetianul Roger Federer, scor 6-3, 6-2.

In setul secund, arbitrul de linie indica gresit o minge afara, punctul era al lui Federer, dar la rejucare Murray reuseste break-ul. Scotianul se distanteaza la 3-1, iar Roger acuza din plin decizia eronata. Urmeaza cinci mingi la rand castigate de britanic, iar scorul devine 4-1. Fostul lider mondial nu reuseste sa-si revina si britanicul castiga setul cu 6-2.

In urma victoriei de la Shanghai, Andy Murray conduce cu 8-5 in meciurile directe contra lui Roger Federer.

Ciutacu si Negru, dinamovistul cu vorbele si stelistul cu blondele!... Vitali Klitschko si-a pastrat centura de campion al greilor (WBC)...