VIDEO! Liga Campionilor: Sahtior invinge pe Chelsea. Barcelona, victorie in min. 90+4 cu Celtic. Vezi rezultatele si golurile marcate aseara!

A fost nebunie in Liga Campionilor, iar marea surpriza era sa aiba loc pe Camp Nou. Barcelona a castigat in minutul 94 in fata lui Celtic. In grupa lui CFR, Braga a condus cu 2-0 in deplasarea de la Manchester United, insa diavolii au intors rezultatul.

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a dat lovitura. Ucrainenii au batut cu 2-1 campioana Europei, Chelsea, si sunt lideri in grupa E dupa teri partide. Rat a fost integralist inca din startul meciului. Teixeira a deschis scorul dupa doar 3 minute.

In grupa F, Bate Borisov s-a linistit rapid dupa victoria cu Bayern. Tripla lui Soldado i-a umilit pe bielorusi. Bayern Munchen a batut in Franta, dupa un meci cu 8 cartonase galbene.

Rezultate inregistrate, marti seara, in etapa a treia a fazei grupelor Ligii Campionilor:

Grupa E:
Nordsjaelland - Juventus Torino 1-1 (Beckmann '50 / Vucinic '81) CLICK AICI PENTRU VIDEO!
Sahtior Donetk - Chelsea 2-1 (Alex Teixeira '3, Fernandinho '50 / Oscar '89) CLICK AICI PENTRU VIDEO!

CLASAMENTUL GRUPEI
1. Sahtior Donetk - 7 pct (5-2)
2. Chelsea - 4 (7-4)
3. Juventus - 3 (4-4)
4. Nordsjaelland - 1 (1-7)

Grupa F:
BATE Borisov - Valencia 0-3 (Soldado - pen. '45, '56 si '69) CLICK AICI PENTRU VIDEO!
OSC Lille - Bayern Munchen 0-1 (Muller - pen. '20) CLICK AICI PENTRU VIDEO!

1. Valencia - 6 pct (6-2)
2. BATE Borisov - 6 (6-5)
3. Bayern Munchen - 6 (4-4)
4. Lille - 0 (1-6)

Grupa G:
Spartak Moscova - Benfica 2-1 (Rafael Carioca '3, Jardel '43-aut. / Lima '33) CLICK AICI PENTRU VIDEO!
FC Barcelona - Celtic Glasgow 2-1 (Iniesta '42, Jordi Alba '90+4 / Samaras '18) CLICK AICI PENTRU VIDEO!

1. Barcelona - 9 pct (7-3)
2. Celtic - 4 (4-4)
3. Spartak Moscova - 3 (6-7)
4. Benfica Lisabona - 1 (1-4)

Grupa H:
Galatasaray - CFR Cluj 1-1 (Burak Yilmaz '76 / Nounkeu - aut. '21) CLICK AICI PENTRU VIDEO!
Manchester United - Sporting Braga 3-2 (Chicharito '26 si '75, Evans '62 / Alan '2, '20) CLICK AICI PENTRU VIDEO!

1. Manchester United - 9 puncte (6-3)
2. CFR Cluj - 4 puncte (4-3)
3. Sporting Braga - 3 puncte (4-5)
4. Galatasaray - 1 punct (1-4)

Galatasaray - CFR Cluj 1-1/ Remiza eroica pentru ardeleni ... Adrian Mutu s-a destainuit la o emisiune franceza: "E greu sa te mai distrezi cand esti casatorit si ai trei copii&...