Borussia Dortmund, prima echipa calificata in semifinalele Cupei Germaniei

Campioana Borussia Dortmund s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei, dupa ce s-a invins, in deplasare, scor 4-0, formatia Holstein Kiel, din Regionalliga Nord, al patrulea esalon al fotbalului german. Golurile formatiei antrenate de Jurgen Klopp au fost inscrise de Lewandowski(11), Shinji Kagawa(18), Barrios(80) si Perisic(87).

Tehnicianul Borussiei, Jurgen Klopp, nu a vrut sa riste nimic in fata unui adversar care eliminase pana in aceasta faza a competitiei doua echipe din 2.Bundesliga si pe FSV Mainz, introducand pe teren cel mai bun unsprezece, singurul menajat fiind portarul Roman Weidenfeller.

Echipa de start: Langerak - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Leitner Kehl, Blaszczykowski - Kagawa - Perisic, Lewandowski

Celelalte meciuri din sferturile de finala ale Cupei Germaniei vor avea loc miercuri, capul de afis reprezentandul intalnirea dintre Vfb Stuttgart si Bayern Munchen, care se va disputa pe terenul svabilor.

Iata programul zilei:

Hertha Berlin - Borussia Monchengladbach

Hoffenheim - Greuther Furth

VfB Stuttgart - Bayern Munich

Sorana Carstea, calificata in sferturile turneului WTA de la Pattaya... Mutu, in forma, dar degeaba...