Catania - AS Roma 1-1 dupa rejucarea ultimelor 20 de minute

Meciul dintre sicilieni si capitolini, contand pentru etapa a 18-a din Serie A fusese intrerupt in minutul 70 din cauza ploii torentiale.

AS Roma si Catania au revenit miercuri pe teren pentru a disputa ultimele 20 de minute ale meciului direct.

Acesta fusese intrerupt la scorul de 1-1 din cauza ploii ce s-a abatut asupra stadionului din Sicilia. Niciuna din cele doua echipe nu a reusit sa marcheze golul victoriei asa ca meciul s-a terminat cu acelasi scor care era inregistrat pe tabela in momentul intreruperii partidei.

In urma acestui egal, AS Roma ramane pe 6, la un singur punct in spatele Interului, in timp ce Catania se afla pe 14.

Galamaz si-a iertat agresorul... Barcelona - Valencia 2-0 / Catalanii, in finala Cupei Regelui Spaniei...