CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (VIDEO)

CFR Cluj s-a impus la limita, pe teren propriu, contra formatiei Pandurii cu scorul de 1-0, intr-un meci din cadrul etapei 23 a Ligii 1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Alcantara, in minutul 25.

CFR Cluj nu a avut emotii in fata propriilor suporteri cu gorjenii, dominand partida aproape in totalitate. Hugo Alcantara a inscris unicul gol al partidei, in minutul 25, dupa ce a reluat cu capul in urma unei lovituri de colt.

Nicolae Dica putea inscrie si el primul sau gol la CFR, insa a trimis in bara portii aparate de Stanca, in minutul 89.

In urma acestui rezultat, echipa antrenata de Andrea Mandorlini isi consolideaza pozitia de lider in Liga 1, cu 43 de puncte.

CFR Cluj: 1. Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 15. Alcantara, 66. Edimar - 10. N. Dica, 6. G. Muresan, 8. Peralta (7. E. Dica '67), 19. Culio (24. Bottone '81) - 5. Y. Kone (9. L. Traore '67), 85. Bud. Antrenor: Andrea Mandorlini.

Pandurii Tg. Jiu: 1. R. Stanca - 14. Popete, 16. Ad. Rusu, 4. Chibulcutean, 29. Grecu - 5. Pacurar (17. Nalati '20), 8. D. Orac (20. Stromajer '64), 24. Murgan, 25. Tremonti (10. Hidisan '74), 27. Vranjes - 23. Raskovici. Antrenor: Sorin Cartu.

Cele mai importante faze ale meciului:

Alcantara deschide scorul in min 25

Dica trimite in bara portii aparate de Stanca

Cupa Europeana a Natiunilor la rugby/ Portugalia - Romania 9-20... Horia Tecau, calificat in finala de dublu de la Marrakech...