De neoprit: Barcelona - AC Milan 4-0 >> Catalanii merg in "sferturi"!

FC Barcelona a dat toate calculele peste cap si a intors rezultatul din tur cu AC Milan, calificandu-se in sferturile de finala. Cu un Lionel Messi intr-o zi mare, italienii nu au putut sta in calea catalanilor.

Catalanii au inceput tare partida si, in minutul cinci, Messi a deschis scorul gratie unui sut de la 16 metri, direct in vinclu. Acelasi Lionel Messi a adus linistea chiar inainte de pauza, in minutul 40, cand a inscris din nou cu un sut de la marginea careului.

La pauza, rezultatul din tur era deja egalat. Jocul foarte bun al Barcelonei a continuat si in a doua repriza, iar David Villa a inscris golul calificarii in minutul 55. Pana la final, italienii au incercat sa dea lovitura, insa nu au reusit, desi au avut o sansa extrem de mare in minutul 82, cand sutul lui Robinho a fost blocat de Jordi Alba.

Mai multe detalii, in Gazeta Sporturilor!

OFICIAL: Ele sunt cele mai slabe fotbaliste din istorie... Fanii lui Galatasaray s-au crezut in Prison Break! Au sapat un tunel pentru a vedea pe viu meciul cu Schalke...