Dembele (FC Barcelona), eliminat la meciul cu FC Sevilla, riscă două etape de suspendare, după ce i-a spus arbitrului că este "foarte rău"

Atacantul formaţiei FC Barcelona, Ousmane Dembele, a fost eliminat în minutul 87 al meciului cu FC Sevilla, scor 4-0, din campionatul Spaniei.

Dembele, care a marcat în acest meci, i-a spus arbitrului Mateu Lahoz că este "foarte, foarte rău", după ce centralul l-a eliminat pe coechipierul său Ronald Araujo.

În urma acestei discuţii, Dembele a primit un al doilea cartonaş galben, după ce îl primise pe primul în minutul 35.

Potrivit cotidianului Sport, Dembele riscă două etape de suspendare şi ar putea rata derbiul cu Real Madrid, programat la 26 octombrie.

Polonezul Bartosz Frankowski arbitrează meciul naţionalei de tineret a României cu Ucraina... Petra Kvitova, a şasea jucătoare calificată la Turneul Campioanelor...