Dinamo - CSKA Sofia 2-1 /Cainii castiga Cupa Taurus

Echipa din Stefan cel Mare a invins in Antalya fosta adversara a Stelei in preliminariile Europa League si au castigat Cupa Taurus, competitie dotata cu un premiu de 10 000 de euro.

Dupa o perioada in care Ciubotariu se intreba cand vor veni rezultatele, dinamovistii i-au demonstrat fostului fundas al nationalei ca au invatat sa si castige.

Alb-rosii au intalnit in finala Cupei Taurus pe CSKA Sofia, iar Rus a deschis scorul rapid, dejucand pasul la off-side al apararii bulgare.

Moraes a readus echilibrul pe tabela pana la pauza in urma unui penalty comis de Moti, dar in repriza secunda Alexe a punctat cu un sut din marginea careului, stabilind scorul final.

Pana in minutul 90 spiritele s-au incins, Platini si Rus fiind eliminati in urma unei altercatii din care cel mai sifonat a iesit Dragos Grigore, facut KO de o lovitura a varfului burgarilor.

Gigi Becali despre Dumitru Dragomir: "A luat-o razna"... Guardiola il consoleaza pe Contador...