Dinamo - Rapid 2-1. "Dubla" lui Alexe prelungeste agonia giulestenilor

Dinamo a castigat derbiul disputat cu Rapid pe National Arena. Alexe a marcat doua goluri pentru cainii rosii in meciul restanta din etapa a patra a Ligii I.

Rapid a deschis scorul in minutul '30, cand Pancu a inscris dupa o pasa a lui Teixeira.

Dinamo a egalat in minutul '45, prin Alexe. Tot el a marcat si in minutul '60, golul sau, rezultat al unei lovituri de penalizare, fiind decisiv pentru victoria pe teren propriu a dinamovistilor.

Cu aceasta victorie Bonetti isi pastreaza pentru moment postul de antrenor si urca Dinamo pana pe locul 5, la 8 puncte de Steaua. Rapidul continua pasa proasta, iar Marian Rada trebuie sa gaseasca o solutie pentru a scoate echipa giulesteana din criza. Meciul s-a desfasurat pe National Arena.

Echipele de start:

DINAMO: Balgradean - Rus, Luchin, Grigore, Pulhac - C. Munteanu - Alvarez, Boubacar, C. Matei - Curtean, Alexe

RAPID: Pecanha - Voicu, Oros, Glauber, Bozovic - Roman, Teixeira, Grigore, Milisavljevic - Pancu, Al. Ionita

VIDEO. Flyboarding - povestea unui nou sport extrem... Incidente pe Arena Nationala la derby-ul Dinamo- Rapid! Ultrasii s-au ciocnit la gardurile despartitoare. Opt suporteri ...