Etapa 30: Poli Iasi - Gaz Metan Medias 1-1

Poli Iasi si Gaz Metan Medias au incheiat duminica la egalitate, scor 1-1, partida din cadrul etapei a 30-a a Ligii 1.

Iata formatiile de start:

Poli Iasi: Branet, Ad. Ilie, L. Munteanu, Nogo, Mihajlov, Constantin, Ignatov, Onicas, R. Miclea, G. Paun, V. Badea. Antrenor: Dumitru Dumitriu.
Gaz Metan: Buchta, Akaki, Lazar, Trtovac, Hoban, Marovici, A. Munteanu, Kubala, Todea, Gallanis, Eric. Antrenor: Cristian Pustai.

Iesenii au deschis scorul in minutul 66, atunci cand, la primul sut pe spatiul portii, Munteanu a marcat din lovitura de la 11 metri.

Cand partida parea ca se indreapta spre victoria gazdelor, mediesenii au dat lovitura in minutele de prelungire, egaland prin Eric, cu un sut lateral dreapta de la 10 metri.

Unirea Urziceni - FC Brasov 1-0... Bayern Munchen a devenit campioana Germaniei...