EURO 2016: Naționala, probleme după meciul cu Elveția. Pericol de eliminare?

UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva României, după ce suporterii au aprins torţe pe stadion, după golul marcat de Bogdan Stancu, în minutul 18 al partidei cu Elveţia.

Comisia de Disciplină a UEFA a amendat, marți, și Federația Rusă de Fotbal, cu suma de 150.000 de euro, după incidentele violente de pe Stade Velodrome din Marsilia, amenințând echipa Rusiei cu descalificarea de la EURO 2016 în caz de repetare a comportamentului violent al suporterilor.

Și federația albaneză face obiectul unei proceduri deschise de UEFA pe 12 iunie, după ce fanii albanezi au aprins torțe și au desfășurat bannere cu cu mesaje interzise, cazul urmând să fie judecat pe 21 iulie.

EURO 2016. Naționala de fotbal a României a terminat la egalitate cu formația Elveției, scor 1-1... Scandal uriaș! Căpitanul naționalei României, prins jucând la pariuri chiar împotriva echipei! A fost suspendat trei lun...