Everton a egalat-o pe Manchester in prelungiri, inscriind de doua ori

Manchester a facut inca un pas gresit in campionat, reusind numai un egal cu Everton, pe Goodison Park

Pienaar a deschis scorul in minutul 39, Fletcher a egalat dupa 4 minute, iar dupa pauză Vidici a dus scorul la 2-1 pentru echipa lui Alex Ferguson. Berbatov a majorat diferenta in minutul 66, dar Everton nu s-a predat nici la 1-3 in minutul 90. Cahill a inscris pentru 2-3 iar Arteta a reusit lovitura de gratie in prelungiri, egaland situatia pe tabela si aruncand in aer Goodison Park.

In clasament, Manchester e pe locul 3, la patru puncte in spatele liderului, Chelsea Londra. Everton e in coada clasamentului, pe locul 18, cu numai doua puncte.