EXCLUSIV! Meci intrerupt in Franta din cauza unui banner

Meciul dintre Auxerre si Lyon din Ligue 1 a fost intrerupt din cauza unui mesaj afisat de galeria gazdelor.

Lyon venea la Auxerre dupa un esec in fata lui Rennes si un egal cu Ajax sinonim cu eliminarea din Liga.

Lisandro Lopez, la primul meci ca titular dupa accidentarea cu Montpellier din august, a deschis scorul in minutul 20 si prima echipa a lui Niculaie din Franta pleca in cautarea egalarii.

In minutul 52, Oliech a fost acrosat in careu de Reveillere, dar centralul Herve Piccirillo a lasat jocul sa continue. Fanii gazdelor au afisat un banner pe care scria "Toti arbitrii sunt hoti".

Imediat, Piccirillo a luat legatura cu observatorul si cu cei doi capitani si a decis intreruperea meciului. Bannerul a disparut intre timp si jocul s-a reluat, insa fara rezultate pentru Auxerre. Lisandro a reusit dubla si Michel Bastos a facut 3-0.

Webber a castigat la Marele Premiu al Braziliei de la Interlagos... U Cluj - Otelul Galati 1-1 / Campionii egalati in ultimul minut...