FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1 / Egal dupa un meci anost

FC Brasov si Ceahlaul au remizat in aceasta seara, scor 1-1, intr-un meci lipsit de ocazii de poarta. "Stegarii" au reusit sa urce in prima jumatate a clasamentului, cu 11 puncte, dar cu golaveraj negativ.

Prima repriza a fost extrem de disputata, dar fazele de poarta au fost rare. Cea mai importanta ocazie a venit abia in minutul 39, la poarta "stegarilor". Stana a primit bine pe culoar, apoi i-a pasat in fata portii goale lui Gafita, dar atacantul a trimis pe langa din 6 metri.

Mitanul secund a inceput in forta, iar dupa 10 minute, argentinianul Lucas Garcia a deschis scorul cu un sut superb din coltul careului. Avantajul oaspetilor nu a rezistat insa mult, pentru ca peste numai patru minute, Chipciu a egalat cu un sut pe jos de la 14 metri, lateral stanga.

Sursa: gsp

Iuliu Muresan explica: "Dupa 10 ani am scos un singur jucator de la juniori, de-asta aducem din strainatate"... VIDEO! Giovanni Becali il face praf pe Vasile Avram...