Gaz Metan Medias - FC Vaslui 1-1 \ Moldovenii raman in spatele Stelei

Gaz Metan obtine un egal in fata Vasluiului (1-1) dupa ce a jucat in superioritate numerica intreaga repriza secunda, Papp vazand al doilea cartonas galben in ultimul minut de prelungiri al primului mitan.

Markovici a fost ghinionistul intalnirii, inscriindu-si un autogol de generic in minutul 45 Bud a salvat un punct pentru echipa sa in minutul 81, cand l-a invins pe Cerniauskas la capatul unei faze in care defensiva oaspetilor a fost prinsa in ofsaid.

Vaslui rateaza ocazia de a trece din nou peste Steaua in clasament si urca pana pe locul 7, cu 21 de puncte obtinute in 13 etape, in timp ce Gazul se afla 3 pozitii mai jos.

Sursa: gsp

VIDEO! Porumboiu: "Cristi Borcea i-a facut cadou un Mercedes arbitrilui Coltescu"... Blestemul Terbea: fotbalisti de la Targu Mures spun ca arbitrilor le e frica sa ii arbitreze corect...