Gelson Martins (AS Monaco), suspendat şase luni pentru că l-a împins pe arbitru la un meci cu Nimes

Fotbalistul echipei AS Monaco, Gelson Martins, a fost suspendat şase luni pentru că l-a împins pe arbitrul Mikael Lesage la un meci cu Nimes, din Ligue 1.

Sancţiunea este valabilă din 6 februarie, când jucătorul a fost suspendat provizoriu.

Martins l-a împins pe Lesage de două ori la partida din 1 februarie cu Nimes, scor 1-3. Prima dată, jucătorul l-a împins pe arbitru după ce colegul său Tiemoue Bakayoko a primit cartonaş roşu, în minutul 32. Gelson Martins a fost eliminat la rândul său pentru acest gest şi a reacţionat împingându-l pe Lesage a doua oară.

Manchester United, ultima sfert-finalistă a Cupei Angliei... Trei jucători de la Lyngby sunt în carantină după ce au intrat în contact cu Thomas Kahlenberg, fost fotbalist infectat ...