Juventus si Milan remizeaza acasa, Roma o desfiinteaza pe Inter. Vezi rezultatele din Italia!

Primele doua clasate nu au reusit sa puncteze in fata lui Napoli si Siena, asa ca distanta de un punct din clasament in favoarea Batranei Doamne s-a mentinut. AS Roma lui Luis Enrique a umilit Interul lui Ranieri la care Chivu a fost rezerva.

Derby-ul dintre AC Milan si Lazio de pe San Siro s-a terminat nedecis 0-0, asa ca rosso-nerri nu au reusit sa profite de egalul lui Juventus acasa cu Siena pentru a trece pe primul loc in clasament.

Cealalta echipa din Milano a fost pulverizata cu 4-0 pe Olimpico de AS Roma. Cei din Capitala au deschis scorul prin Juan, apoi dubla lui Borini a dus scorul la un incredibil 3-0. Fostul jucator al Barcelonei, Bojan Krkic a stabilit scorul final cu un minut inaintea terminarii celor 90 de minute.

Torje a reusit primul sau gol in Serie A, dar acest lucru nu a ajutat-o pe Udinese sa plece vu vreun punct de pe Artemio Franchi.

Palermo - Atalanta 2 - 1

In clasament, pe primul loc se afla Juventus cu 45, urmata de Milan cu 44 si Udinese cu 41, Batrana Doamna avand un meci mai putin disputat.

Ghana, in primele 4 echipe de la Cupa Africii pe Natiuni... Steaua - Kuban Krasnodar 3-0 / Victorie de moral pentru Ilie Stan...