LC: Oltchim - Randers 28-22/ Valcencele se califica in grupele principale

Oltchim Ramnicu Valcea s-a calificat in grupele principale ale Ligii Campionilor dupa ce au trecut de Randers, scor 28-22.

In partea a doua a jocului, Oltchim a inceput mai bine si, datorita golurilor marcate de Valentina Elisei si de Ionela Stanca. Cu Paula Ungureanu intr-o zi excelenta si cu greseli mai putine comise in atac, campioana României s-a desprins la cinci goluri, 21-16, la jumatatea reprizei.

Cu zece minute inainte de final, Oltchim s-a desprins la sapte goluri, 23-16, dupa cele doua reusite din actiune ale Valentinei Ardean Elisei. Pana la incheierea partidei, valcencele au facut un joc foarte bun si au marcat de inca cinci ori, scorul final fiind 28-22.

VEZI AICI DESFASURAREA PARTIDEI!

Dinamo - U Craiova 2-2/ "Dubla" Alex Piturca... Sebastian Vettel, noul campion mondial din Formula 1...