Liverpool - Manchester United 1-1. Vezi toate rezultatele din Premiere League

Derby-ul rundei in Anglia s-a desfasurat intre Livepool si Manchester United la o ora potrivita pentru fusul orar din Asia. Partida s-a terminat nedecis, 1-1 dar oaspetii au plecat norocos cu un punct de pe Anflield.

Prima repriza a fost una slaba pentru nivelul cu care ne-au obisnuit cele doua formatii de-a lungul timpului, poate si pentru faptul ca Ferguson si-a menajat trupele grele in vederea meciului de saptamana viitoare cu Manchester City (si poate si al celui cu Otelul de la Bucuresti).

Scorul a fost deschis dupa pauza de Gerrard care a profitat de o greseala a lui Giggs. Vazandu-se condus, scotianul de pe banca lui United a trimis vedetele pe teren - Rooney, Nani si Chicaroto - ultimul reusind sa egaleze cu o lovitura de cap. In urma acestui egal, Manchester isi pastreaza invincibilitatea in Premiere League si asteapta vizita trupei lui Mancini dupa deplasarea pe National Arena.

Newcastle - Tottenham, duminica de la 17.00

Contra preia echipa a treia a lui Getafe de luni... Franta e in finala Campionatului Mondial de Rugby dupa 9-8 cu Tara Galilor!...