Marseille, in finala Cupei Ligii Frantei

Olimpyque Marseille a invins miercuri pe Nice pe Coasta de Azur si si-a asigurat biletele pentru finala Cupei Ligii, ce se va desfasura la Paris.

Cupa Ligii Frantei va fi disputata in acest an intre olimpieni. Dupa ce Lyon a invins marti la Lorient, revenind spectaculos de la 0-2, Marseille a avut o deplasare mult mai scurta.

Jucatorii lui Deschamps s-au mutat pe Coasta de Azur acolo unde au intalnit pe Nice, echipa aflata la retrogradare in Ligue 1.

Loic Remy a deschis scorul dupa o faza ce a adus aminte de Thierry Henry, insa tot un fost lyonez a egalat in finalul primei reprize: Anthony Mounier.

Dupa pauza, misiunea lui OM a fost facilitata de Frank Dja DjeDje, ivorianul primind rosu si lasand-o pe Nice in 10 oameni. Iar cei de pe Veodrome nu s-au lasat invitati prea mult sa atace si Brandao a punctat decisiv in minutul 57.

GALERIE FOTO! Cel putin 74 de morti si peste 1.000 de raniti este ultimul bilant al tragediei din Egipt... Valencia - Barcelona 1-1 / Verdict amanat pentru retur...