GSP TV iti aduce meciurile nationalei U15. Romania a invins Moldova cu 3-1 la Galati!

Florin Raducioiu va debuta pe banca nationalei U15 intr-o dubla amicala cu reprezentativa Moldovei, in direct la GSP TV, astazi de la ora 15.00. Hagi junior si compania se vor duela cu pustii moldoveni pentru a aduce prima victorie fostului international.

Raducioiu incepe aventura de la nationala sub 15 ani intr-o confruntare amicala cu Moldova. Meciurile vor avea loc la Galati, si vor fi transmise pe GSP TV astazi de la ora 15.00, si joi de la aceeasi ora.

Vezi aici liveVIDEO!

De asemenea, la GSP TV mai puteti urmari si dubla nationalei U15 cu Turcia pe 27 si 29 noiembrie.

GSP TV va transmite toate meciurile de acasa ale reprezentativelor U15, U17, U19 si U21 de ani .

Echipa de start a Romaniei: Durbozoanca, Capusa, V.Ghita, Kilyen, Totic, D. Dumitrescu, A.Branisteanu, Casap, Ianis Hagi, A. Ciobanu, R. Ggrecu

Rezerve: Jalba, Oaida, G. Tudor, F. Coman, A. Vladescu, A. Iani, N. Carnat

Arbitru: Florin Macavei

Minutul 1 Romania are lovitura de start

Minutul 4 Centreaza pe jos Ianis Hagi, dar mingea este respinsa imediat din careul Moldovei

Minutul 8 Robert Grecu suteaza spre poarta dar mingea este deviata

Minutul 14 Ianis Hagi suteaza pe poarta, dar mingea trece putin peste. Antrenorul Raducioiu aplauda incercarea

Minutul 21 Virgil Ghita, capitanul Romaniei, faulteaza din pozitia de ultim aparator si este eliminat

Minutul 22 Lovitura libera pentru Moldova, sut peste poarta reusit de moldoveanul Culceac

Minutul 24 Ocazie pentru Romania. Sut peste poarta al lui Doru Dumitrescu

Minutul 28 Schimbare pentru Romania: Andrei Vladescu in locul lui Carlo Casap

Minutul 30 Schimbare pentru Moldova: Ion Caragi intra in locul lui Nicusor Nacu

Minutul 33 Cartonas galben pentru moldoveanul Ion Caragi

Minutul 34 Schimbare pentru Moldova: Alexadru Turcan in locul lui Vladimir Caceag

Minutul 34 Ianis Hagi executa o lovitura libera cu piciorul stang, dar mingea este respinsa din careul moldovenilor

Minutul 37 Ianis Hagi suteaza din careu, mingea era pe spatiul portii dar a fost respinsa

Minutul 40+1 Se termina prima repriza, scor 0-0

Minutul 41 Schimbare pentru Romania. Razvan Oaida in locul lui Doru Dumitrescu

Minutul 41 Sut periculos al lui Ianis Hagi, respinge portarul moldovean

Minutul 43 Actiune periculoasa a lui Andrei Ciobanu la poarta moldoveana. Mingea a fost respinsa din careu

Minutul 44 Schimbare pentru Romania. Andreas Iani intra in locul lui Bradisteanu

Minutul 45 Penalty pentru Romania scos de Andrei Vladescu

Minutul 46 Gol marcat de Ianis Hagi!!! Romania-Moldova 1-0

Minutul 51 Sut periculos pe poarta trimis de Andrei Vladescu

Minutul 52 Sut al lui Ciobanu chiar in bratele portarului moldovean

Minutul 54 Gol pentru Moldova! Ion Caragi executa un sut de la 25 de metri care ajunge direct in plasa. Romania-Moldova 1-1

Minutul 57 Schimbare pentru Romania. Florin Coman intra in locul lui Robert Grecu

Minutul 62 Gol pentru Romania. Andrei Ciobanu dribleaza un adversar si suteaza cu interiorul direct in plasa moldovenilor. Romania-Moldova 2-1