Motociclism: Pascal Grosjean si-a pierdut viata dupa ce a trecut invingator linia de sosire

Motociclistul Pascal Grosjean a incetat din viata la scurt timp dupa ce a castigat un concurs (National Race Day) organizat pe autodromul din Dubai, informeaza ESPN.

Grosjean s-a impus in Nacional Race Day, dar bucuria elvetianului a fost de scurta durata. Dupa trecerea liniei de sosire, Pascal a fost lovit de Yamaha condusa de Tony Jordan. Impactul a fost unul deosebit de grav, iar, in pofida eforturilor medicilor, Grosjean nu a mai putut fi salvat.

Tony Jordan se afla in prezent la terapie intensiva, starea sa fiind una grava, dar stabila, dupa cum au precizat medicii care se ocupa de ingrjirea sa.

sursa:Hotnews

Serie A/ Rezultate etapa 14: Inter revine la victorie dupa patru etape... Federer si Nadal vor disputa finala de la Turneul Campionilor...