Mutu s-a cerut afara la pauza meciului cu Roma

Nemultumit de propria prestatie in primele 45 de minute, Adrian Mutu i-a cerut prorpiului antrenor sa-l schimbe la pauza.

Adrian Mutu e evoluat o singura repriza in infrangerea Cesenei cu AS Roma. Schimbarea sa la pauza a surpins pe toata lumea, mai ales ca jucatorul roman marcase, in urma cu o saptamana golurile 100 si 101 in Serie A.

Antrenorul Cesenei, Daniele Arrigoni, a dezvaluit faptul ca tricolorul a cerut sa fie inlocuit, nemultumit de evolutia sa din prima parte a intalnirii.

"Mutu a simtit ca nu da randamentul de care are nevoie echipa. Mi-a cerut sa il schimb si asta am facut" a spus tehnicianul alb-negrilor.

Manchester City - Tottenham 3-2 / Din nou Balotelli... VIDEO! A marcat doua goluri din corner in aceeasi repriza...