Olanda - Japonia 1-0 / In mars spre optimi

Dupa 2-0 cu Danemarca, Olanda a trecut sambata si de Japonia, scor 1-0, si cu 6 puncte se gandeste deja la optimile de finale ale Cupei Mondiale din Africa de Sud.

Singurul gol al intalnirii care a avut loc la Durban a fost reusit de Snejder (foto), in minutul 53. Japonezii puteau egala insa in prelungirile partidei, atunci cand Okazaki a trimis peste poarta olandeza dintr-o situatie foarte favorabila.

Olanda are deja 6 puncte, Japonia a ramas cu 3 (asiaticii trecusera in primul meci de Camerun, cu 1-0), in timp ce Danemarca spera sa bata Camerun pentru a avea sanse la un loc in optimi. Daca Danemarca nu bate Camerunul, atunci Olanda este matematic calificata inca de astazi in optimile Cupei Mondiale.

Incident la CM: Un fan englez a intrat in vestiarul Angliei!... Brazilia - Coasta de Fildes 3-1 / Spectacol si nervi...