Pandurii - FC Timisoara 0-0 (VEZI VIDEO)

Pandurii Tg Jiu si FC Timisoara au remizat, scor 0-0, in ultima partida din cadrul etapei a 33-a a Ligii 1.

Partida de la Targu Jiu a fost una foarte slaba, lipsita de emotii la cele doua porti. In prima repriza cea mai mare ocazie poate fi considerata ratarea lui Orac, din minutul 39, cand a trimis peste poarta din numai 12 metri, dintr-o pasa primita de la Popete.

Partea a doua a fost la fel de saraca in ocazii. Tot gorjenii au fost cei care au avut cea mai mare ocazie de gol, cu un sfert de ora inainte de final, Thiago Tremonti trimitand la o palma de vinclu din afara careului.

Timisorenii puteau da lovitura in minutul 89, insa sutul lui Cocis, din 7 metri, a fost respins fantastic de pe linia portii de Tremonti