Premier League: Manchester United - Manchester City 1-6/ "Diavolii", macelariti pe "Old Traford"

Manchester City a umilit pe United, chiar pe "Old Trafford", in derby-ul din Premier League. "Cetatenii" antrenati de Roberto Mancini s-au impus cu 6-1 si ocupa primul loc in clasament.

Din minutul 47, United a ramas in inferioritate numerica, Evans fiind eliminat. De aici pana la dezastru a mai fost un singur pas pentru gruparea lui Ferguson.

Balotelli a realizat "dubla" in minutul 60, apoi Kun Aguero a ridicat scorul la 3-0. Sperantele lui United pentru un rezultat bun s-au reaprins in minutul 81, la golul lui Fletcher, dar finalul le-a apartinut tot "cetatenilor", care au marcat in minutele 89 si 90+3 prin Dzeko, si 90+1, prin Silva.

In urma acestui rezultat, City este lider in Premier League cu 22 de puncte, United se afla pe doi cu 20 de puncte, in sa poate fi depasita de Chelsea.

Manchester United: De Gea, Smalling, Ferdinand, Evans, Evra, Nani (Hernandez 65), Fletcher, Anderson (Jones 66), Young, Rooney, Welbeck.

Manchester City:
Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, Toure Yaya, Barry, Milner (Kolarov 89), Silva, Balotelli (Dzeko 70), Aguero.

QPR - Chelsea 1-0

Serie A: Lecce - AC Milan 3-4, dupa 3-0 la pauza. Vezi rezultatele din etapa 8!... Noua Zeelanda este noua campioana mondiala la Rugby...