Primera Division: Real Madrid isi mentine avansul de patru puncte in fata Barcelonei

Real Madrid si FC Barcelona s-au impus in meciurile disputate sambata, in Primera Division. Galacticii au invins acasa pe Sporting Gijon, scor 3-1, in timp ce catalanii s-au impus cu 2-1 pe terenul lui Levante, printr-o dubla a lui Messi.

Dupa un penalty provocat de Sergio Ramos si transformat de De las Cuevas, Higuain a egalat inainte de pauza, iar Ronaldo si Benzema au securizat cele 4 puncte pe care Madridul le mentine in fata Barcelonei, care a invins si ea, in deplasarea de la Levante.

Condusi cu 1-0 din minutul 23, dupa penaltyul executat de Bakero, elevii antrenati de Josep Guardiola au intors rezultatul prin "dubla" lui Messi, din minutele 64 si 72.

Cu cinci etape inainte de finalul stagiunii, formatia pregatita de Jose Mourinho are patru puncte peste Barcelona.

Spania, etapa 33

Real Madrid - Sporting Gijon 3-1 (Higuain 37, Cristiano Ronaldo 74, Benzema 82 - De Las Cuevas 30)

Levante - FC Barcelona 1-2 (Barkero 23 - Messi 64, 72)