Senzaţional! George Puşcaş, dublă pentru Reading în 40 de minute! Cursă fantastică de 50 de metri, la primul gol - VIDEO

Atacantul George Puşcaş a marcat două goluri, duminică, în primele 40 de minute jucate ca titular la echipa Reading.

Puşcaş a marcat în minutul 25, în partida pe care Reading o joacă pe teren propriu, cu Cardiff City, în etapa a III-a a Championship.

El a înscris primul gol al meciului după o frumoasă acţiune personală, începută în propria jumătate de teren, apoi a dublat avantajul, în minutul 40, împingând în poartă o centrare a lui John Swift.

PUSCASSS!!! Uit een schijnbaar onmogelijke positie maakt Puscas de 1-0 voor Reading, wat een spits!

— ElbertZ (@ElbertZeeman)

Internaţionalul român a debutat în campionat etapa trecută, jucând din minutul 46 al meciului disputat în deplasare cu Hull City şi pierdut cu 1-2.

Sono un bimbo di Puscas

— BarellAllah (@tempibui)

Înaintea acestei partide Reading era pe locul 24, ultimul, al clasamentului, fără niciun punct.

La ora transmiterii acestei ştiri, Reading conduce pe Cardiff City cu 2-0, la pauză.

Un rugbist de 20 de ani, găsit mort în camera de hotel... Marius Copil s-a calificat în turul al doilea al turneului de la Winston Salem...