Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti 0-1 / Sansa irosita (VIDEO)

Rapid Bucuresti rateaza sansa de trece pe primul loc in campionat, dupa ce pierdut surprinzator, pe teren propriu, in fata formatiei Astra Ploiesti, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Liviu Ganea, in minutul 75.

Giulestenii au irosit ocazia meciului prin Raduta, care a ratat incredibil singur cu portarul Miron, in minutul 59.

In minutul 75, Mihalache centreaza de pe partea dreapta, iar Liviu Ganea reia cu capul in poarta din sapte metri fara nicio sansa pentru Bornescu.

Pe finalul meciului ploiestenii puteau marca si golul doi, insa Bornescu a reusit sa respinga sutul lui Stratila.

In urma acestui rezultat, Rapid ocupa locul 4, cu 38 de puncte, in timp ce Astra Ploiesti a urcat pe locul 11, cu 28 de puncte.

Au evoluat echipele:

RAPID: Bornescu - Ciz, Fernandes, Ad. Iencsi, Helder - I. Iordache (Cesinha '48), C. Lazar, Matic (Ionita '57), Spadacio, St. Grigorie - Raduta (Gauracs '63) Antrenor: Nae Manea

ASTRA: Miron - Mihalache, Mendez, Oprsal, V. Sandu - Stratila, V. Gheorghe, Seto, Paulinho (Stan '80)- L. Ganea (Arias '90+4)A, D. Silva (Rohat '79) Antrenor: Nicolo Napoli

CELE MAI IMPORTANTE FAZE DIN MECI

Stratila rateaza singur cu Bornescu

Ratare incredibila Raduta

Rapid-ASTRA 0-1/ Liviu Ganea inscrie cu capul dupa centrarea venita de la Mihalache.

Unirea Urziceni - Otelul 0-0/ Ialomitenii, la a 4-a remiza consecutiva... Europa League/ Juventus si Werder Bremen, eliminate in optimi...